Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 31 stycznia 2008 
    

AMD Phenom: będzie rewizja B4?


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 15:29
(2)
Już opracowana ale jeszcze niedostępna w sprzedaży rewizja B3 procesorów K10 miała być ostatnią powstającą w procesie technologicznym 65nm. Z najnowszych, aczkolwiek niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że zanim na rynku zagoszczą procesory z rewizji C wytwarzane w 45 nanometrowym procesie produkcyjnym, AMD wprowadzi jeszcze jeden stepping 65-nm układówPhenom. Firma potrzebuje taktowanych wysokimi zegarami czterordzeniowych procesorów, aby nie dać się zepchnąć na margines przez konkurencyjnego Intela. Podczas prac nad rewizją B3 inżynierowie skupili się głównie na usunięciu niesławnego błędu w module TLB, natomiast prace nad zwiększeniem częstotliwości taktowania układów zostały zepchnięte na drugi plan.

Teraz prace prowadzone w laboratoriach mają skupić się na tym, aby procesory te wreszcie osiągały częstotliwości taktowania nie mniejsze niż "stare" dwurdzeniowe układy K8.

Procesory w rewizji B4 mają pojawić się w ofercie AMD pod koniec drugiego kwartału obecnego roku. Wcześniej - na przełomie marca i kwietnia w sprzedaży pojawią się układy Phenom 9550, 9650, 9700 oraz 9900 korzystające z dobrodziejstw rewizji B3.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kto czytał posta parę pozycji wyżej to (autor: kubolx | data: 1/02/08 | godz.: 04:20)
    znowu ja i mi ktoś powiedzieć dlaczego to niby poświęcają moce przerobowe na podobno nieznaczący błąd. Może by tak kopmnoć te procki i przejąc na chwilę pałeczkę wydajności, kto wtedy będzie patrzył na jakiś tam bład który trudno wywołać nawet jak się chce. A może Hans miał rację i to takie mydlenie oczu przed inwazją :]

  2. jak dla mnie to cos wisi w powietrzu (autor: Shamoth | data: 1/02/08 | godz.: 08:57)
    wlasnie z tego wzgledu ze tyle czasu i zasobow zostalo poswieconych na poprawienei TLB, ale cos mi mowi ze cos jeszcze namieszali.
    oby nie przedobrzyli, z drugiej strony chwali im sie ze szybko zareagowali w porownaniu do intela ktory kryl sie z bledami w c2d a uzytkownicy psy wieszali na M$ lub dopatrywali cie problemow z innymi podzespolami blaszaka ;]
    nie wiem czy jest sens ladowac zasoby w B4 czy nie lepiej przyspieszyc prac nad 45nm co samo z siebie umozliwi wyzsze taktowanie :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.