Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 31 stycznia 2008 
    

IBM dla małych i średnich firm


Autor: DYD | 10:42
(1)
Firma IBM przedstawia nowe serwery System p 520 i System p 550, dedykowane sektorowi MSP. To pierwsze stworzone specjalnie dla małych i średnich firm rozwiązania sprzętowe, oparte na układach POWER6, wcześniej przeznaczonych jedynie dla segmentu największych przedsiębiorstw. System p 520 może być konfigurowany jako serwer 1-, 2- i 4-procesorowy, a System p 550 nawet 6 - i 8-procesorowy. P520 współpracuje z 64-bitowymi układami POWER6, taktowanymi zegarem o częstotliwości 4,2GHz, jedno- lub dwurdzeniowymi, z których każdy procesor dysponuje 4MB pamięci podręcznej CACHE drugiego poziomu (L2). Przy konfiguracji z 4 jednostkami obliczeniowymi serwer może wspomagać 64GB pamięci RAM, opartej na układach DDR2, o częstotliwości taktowania do 667MHz.

Model p 550 wyposażony jest w 64-bitowe, dwurdzeniowe procesory POWER6 dysponujące 32MB pamięcią podręczną trzeciego poziomu (L3), lub 8MB pamięcią poziomu drugiego. Serwer posiada osiem slotów DIMM przeznaczonych dla kości układów DDR2, działających z prędkością do 667MHz. W tym modelu serwera procesor POWER6 może być taktowany zegarem o częstotliwości 3,5 lub 4,2GHz. Pełna, ośmioprocesorowa wersja systemu może dysponować aż 256GB pamięci operacyjnej.

Serwery IBM p 520 oraz p 550 wyposażone są w sześć 3,5-calowych slotów SAS DASD, które łącznie mogą obsłużyć przestrzeń dyskową o maksymalnej pojemności 1800GB. Dyski mogą być usuwane i podłączane w trakcie pracy serwera, bez najmniejszych konsekwencji dla użytkowników, lub toczących się procesów. Zainstalowane kieszenie typu slim pozwalają na użytkowanie napędów DVD-ROM i DVD-RAM, a dzięki slotom half-high możliwa jest również dodatkowa instalacja napędu taśmowego.

Najnowsze serwery IBM z serii p mogą być dostosowane do montażu w szafach serwerowych lub wykorzystywane jako urządzenia wolnostojące (deskside). Serwery są dedykowane głównie do pracy w środowiskach Linux oraz UNIX. W Polsce urządzenia będą dostępne w ofercie IBM od 29 stycznia 2008 roku.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jeden taki poproszę! (autor: TeXXaS | data: 2/02/08 | godz.: 20:32)
    "Serwery są dedykowane głównie do pracy w środowiskach Linux oraz UNIX", no... Microsoft na tym nie chodzi. Dysków trochę mało, chyba wolałbym to w 2U, z kontrolerem + 2 x 3U z pułkami na dyski. Fajnie wiedzieć, że Power6 trafia pod strzechy, ale ciekawe ile to stoi....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.