Organizacja non-profit StopBadware skrytykowała twórców RealPlayer, programu odtwarzającego pliki multimedialne, za umieszczenie w aplikacji dodatkowych komponentów, które instalowane są bez informowania o tym użytkowników. Grupa StopBadware ma siedzibę w Oxfordzie i jest organizacją prokonsumencką, mającą na celu zwalczanie złośliwego oprogramowania. Jako szkodliwe, wyszczególnione zostały wersje 10 oraz 11 RealPlayera.
Problem wersji 11 wiąże się z Rhapsody Playerem, działający w oparciu o internetowy serwis pobierania plików muzycznych o nazwie Rhapsody, który podobnie jak RealPlayer należy do firmy RealNetworks. Program ten instalowany jest automatycznie wraz RealPlayer 11, ale podczas jego usuwania, Rhapsody Player zostaje na dysku. Wersja 10.5 z kolei w domyślnej instalacji zawiera aplikacje reklamowe.
„Oprogramowanie reklamowe dostarczane wraz z RealPlayerem, jest opisane w sposób niepełny. Aplikacje te mogą sprawiać wrażenie, że mają inne przeznaczenie, niż w rzeczywistości”, brzmi fragment oświadczenia StopBadware.
K O M E N T A R Z E
kto to wogóle instaluje? (autor: vaneck | data: 4/02/08 | godz.: 17:07) jeszcze nie do wszystkich dotarło, że jest Real Alternative?
Real Alternative (autor: Kriomag | data: 4/02/08 | godz.: 17:07) i po problemie :D
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.