Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 lutego 2008 
    

Nowe pamięci Flash SanDiska


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 09:52
SanDisk poinformował o opracowaniu i wyprodukowaniu pierwszych egzemplarzy nowego rodzaju pamięci NAND Flash typu Multi-Level Cell (MLC). Aktualnie dostępne na rynku pamięci MLC potrafią zapamiętać dwa bity danych w jednej komórce. Nowe chipy SanDiska zdolne są w analogicznej komórce przechować aż trzy bity informacji (MLC x3), dzięki czemu gęstość zapisu danych wydatnie wzrasta. Korzyści wynikające z zastosowania nowej technologii pozwolą na uzyskanie chipów o mniejszej powierzchni, przy zachowaniu identycznej pojemności w stosunku do układów pamięci korzystających z "klasycznej" technologii MLC x2. Drugą z możliwości będzie produkcja chipów o identycznej powierzchni, ale większej pojemności.

Niestety w pamięciach MLC większa gęstość zapisu okupiona zostaje zmniejszoną szybkością zapisu i odczytu danych ze względu na bardziej skomplikowany dostęp do pojedynczych bitów informacji, niż w pamięciach SLC przechowujących tylko jeden bit w jednej komórce. SanDisk twierdzi, że nowe układy MLC x3 zachowają wydajność zbliżoną do aktualnie dostępnych na rynku pamięci MLC x2.

Aktualnie firma posiada wersje inżynierskie układów o pojemności 16Gb, uzyskane w procesie technologicznym 56nm. Masowa produkcja ma rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.