Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 12 lutego 2008 
    

Podwójne wsparcie dla formatu Blu-ray


Autor: DYD | źródło: 4press/CDRinfo | 17:01
Blu-ray Association uzyskała wsparcie dwóch dużych firm z USA. Zarówno Best Buy, jak i Netflix zapowiedziały, że będą nakłaniać swoich klientów do korzystania z formatu firmy Sony. Best Buy to największa amerykańska sieć sklepów elektronicznych. Według zapowiedzi tej firmy, HD DVD nie zniknie ze sklepów, natomiast płyty nagrane w formacie Blu-ray będą bardziej eksponowane na sklepowych półkach, aby podkreślić preferencje Best Buy.

„Uważamy, że Blu-ray bardzo szybko się rozwija i dlatego podjęliśmy decyzję o nastawieniu na sprzedaż płyt i urządzeń wykorzystujących ten format”, mówi Brian Dunn, prezes i CEO firmy Best Buy.

Podobnie Netflix, internetowa wypożyczalnia filmów wideo, zapowiedziała, że stopniowo będzie wycofywać HD DVD, zakupując wyłącznie filmy na Blu-ray.

„Przedłużająca się wojna formatów uniemożliwia przekonanie klienta o oczywistej przewadze wysokiej rozdzielczości nad standardową”, mówi Ted Sarandos z firmy Netflix.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.