Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 lutego 2008 
    

AVG wprowadza AVG 8.0


Autor: DYD | 10:46
(8)
Firma AVG Technologies wprowadził dzisiaj AVG 8.0, nową wersję swojego flagowego pakietu ochrony przed zagrożeniami internetowymi, przeznaczoną dla klientów indywidualnych, klientów z sektora MŚP oraz dla małych firm. AVG 8.0 zawiera ponad tuzin nowych i ulepszonych funkcji, po to, by umożliwić niezwykle skuteczne wykrywanie zagrożeń, zwiększenie użyteczności i wydajności skanowania. W dalszej części oryginalna informacja prasowa AVG.

Oprócz ochrony przed zagrożeniami internetowymi, które zapewnia LinkScaner, dodane zostały nowe istotne funkcje, jak wielokanałowy mechanizm skanowania plików, który pozwala na szybsze skanowanie, dzięki podniesieniu wydajności nowoczesnego sprzętu komputerowego z kilkoma dyskami twardymi; nowe moduły do ochrony przed rootkitami i atakami na system; bezpieczeństwo podczas korzystania z komunikatorów MSN i ICQ; wykrywanie zakażonych plików i całkowicie zmieniony interfejs użytkownika. Nowy interfejs pozwala początkującym użytkownikom na uzyskanie pełnej automatycznej ochrony, natomiast użytkownikom zaawansowanym na dostosowanie działania produktu do własnych preferencji.


Poniżej podsumowanie nowych i ulepszonych funkcji:

• Nowy interfejs użytkownika – pozwala na bardziej intuicyjne użycie zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

• Nowy, wysokowydajny mechanizm skanowania plików – firma AVG dokonała istotnych zmian w budowie mechanizmu skanującego, tworząc go od podstaw w celu polepszenia jego działania i szybkości skanowania komputerów z wieloma dyskami twardymi, jednocześnie zmniejszając jego wymagania sprzętowe i ułatwiając obsługę.

• Nowa technologia Anti-Exploit – AVG 8.0 zawiera opatentowaną technologię LinkScanner Safe Surf, która stworzona została w celu ochrony użytkowników przed automatycznym pobieraniem przez komputer szkodliwych treści z zainfekowanych stron internetowych, natomiast mechanizm Safe Serach zintegrowany z przeglądarkami Internet Explorer i Firefox oflagowuje zawierające zagrożenia wyniki wyszukiwania uzyskane przy wykorzystaniu przeglądarek Google, Yahoo i MSN.

• New Web Shield – Uzupełnia ochronę zapewnianą przez Safe Surf i Safe Search. Moduł Web Shield skanuje pliki, dane i dokumenty podczas pobierania, w celu uzyskania pewności, że są wolne od szkodliwych treści.

• Nowy Anti-Rootkit – Nowy moduł, który usuwa oraz chroni przed rootkitami, szczególnie groźną formą złośliwego oprogramowania, w niewidoczny sposób infekującego komputery. Rootkity pozwalają cyberprzestępcom na przejęcie kontroli nad zainfekowanymi komputerami.

• Nowy Firewall – Nowy firewall AVG, znacząco ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji, zaprojektowany został w celu ochrony komputerów przed nieautoryzowanym wejściem za pośrednictwem wewnętrznej lub zewnętrznej sieci, chroni również przed hackerami.

• Ulepszony Anti-Virus – AVG 8.0 pozwala na lepsze wykrywanie ukrytych wirusów, szybsze skanowanie oraz bardziej intuicyjne planowanie skanowania.

• Poprawiony Resident Shield – Pozwala na jednoczesne skanowanie podczas otwierania wielu plików naraz.

• Anti-Spam – moduł przeciw-spamowy w AVG 8.0 został ulepszony o szybsze działanie i co za tym idzie pozwala na szybsze dostarczanie poczty elektronicznej.

Cena, dostępność i specyfikacja

Wersja dla pojedynczego użytkownika AVG 8.0 jest dostępna od 27 lutego i kosztuje 44,99 EURO (+ VAT). Opatrzona jest licencją dla jednego użytkownika oraz roczną subskrypcją na nieograniczoną liczbę aktualizacji programu. AVG 8.0 działa na komputerach z systemem operacyjnym Windows zarówno 32- jak i 64-bitowych.

Cena zwiera wolny od opłat serwis techniczny 24 h przez 7 dni w tygodniu. Produkt może zostać zakupiony i ściągnięty za pośrednictwem strony www.AVG.com, a na terenie USA również w sieciach sprzedaży takich jak Office Depot i Fry’s oraz u niezależnych sprzedawców oprogramowania. Produkty AVG dostępne są również u sprzedawców na terenie Ameryki Północnej dzięki umowie dystrybucyjnej z Ingram Micro.

Sieciowa wersja AVG 8.0 umożliwiająca scentralizowane rozprowadzanie, konfigurację, raportowanie i zdalne zarządzanie tysiącami systemów pojedynczych użytkowników jest również dostępna.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Sam mam (autor: Diamond Viper | data: 27/02/08 | godz.: 15:54)
  AVG i nie narzekam jakoś:) do tego jeszcze kilka innych programików - póki co jest dobrze:) Pewnie dopóki nikt nie zrobi mi włama;]:D

 2. Ja z Antywira zrezygnowalem (autor: Kosiarz | data: 27/02/08 | godz.: 17:44)
  i nie mialem zadnego syfu od 3 lat chyba...
  dobra zapora, troche swiadomosci uzytkownika i jest po problemie


 3. No dokładnie:) (autor: Diamond Viper | data: 27/02/08 | godz.: 20:00)
  Jeżeli wchodzisz na "niecne" stronki itp. rzeczy to sam siebie narażasz na złapanie jakiegoś g.. A tak jak wchodzisz jedynie na sprawdzone, szyfrowane stronki to raczej nie ma problemu - chociaż dzisiaj to i głupim gg ci zainfekują..

 4. tez bylem taki kozak... (autor: metacom | data: 27/02/08 | godz.: 23:07)
  ...dopoki brat zony nie przyszedl do nas z dyskiem i zalatwil mi system na cacy... z antywirusem jak z ubezpieczeniem - niepotrzebujesz codziennie, ale kiedys sie przyda...

 5. metacom (autor: Kosiarz | data: 27/02/08 | godz.: 23:19)
  ja pisze tylko ze zrezygnowalem w sensie nie uzywam, ale oczywiscie ze mam zainstalowanego tyle ze nie ma go w autostarcie.

  Nie wiadomo co sie moze zdarzyc co nie znaczy tez ze musi mi smiecic pamiec caly czas :)


 6. Dzban (autor: Dzban | data: 28/02/08 | godz.: 08:17)
  No rzeczywiście jakieś 80Mb? To ile masz pamięci teraz że ci jej tak szkoda? 512Mb? Znałem takiego cwaniaka co wyłączał antywirusa bo grał no to złapał syfa i trza było dysk sformatować. Antywirus powinien być uruchomiony cały czas tylko wtedy jego używanie ma sens.

 7. Od 5 lat nie miałem żadnego wirusa... (autor: 5eba | data: 28/02/08 | godz.: 16:21)
  ..ani innego syfu i nie korzystam z żadnego antywira (raz na pół roku skan online dla pewności). Dodam, że nie używam takich śmieci jak IE, Outlook, Skype, Messenger. Centrum zabezpieczeń kompletnie wyłączone, jedyna ochrona to przeterminowany sygate professional firewall. Posiadam ADSL no i oczywiście nie korzystam z sprzęty "tylko dla wyjątkowych idiotów", czyli modemu dostępowego usb, tylko z "modemo-routero-switch'a" z NAT'em.

 8. Linux (autor: G.S.S. | data: 29/02/08 | godz.: 11:34)
  Pod windą mam antywirusa, ale pod linuxem nie (a używam go na co dzień od jakiś 2 lat). Ba - często gdy dostaję jakieś podejrzane linki w spamie to wchodzę sobie by zobaczyć co to takiego (w końcu ogromna większość "śmieci" jest robiona pod windę - cena monopolu :P).
  Winda bez antyświrusa? Nie tak dawno temu na youtube kliknąłem na link do strony domowej jakiegoś użytkownika i antyvir wykrył próbę zainfekowania... Normalnie pole minowe ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.