Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 6 marca 2008 
    

Ruter D-Link DIR-300


Autor: DYD | 19:39
(3)
D-Link wprowadził na rynek ruter bezprzewodowy o symbolu DIR-300 przeznaczone jako rozwiązanie dla domu i małej firmy. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istnieje także możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania zarządzającego pracą urządzenia. DIR-300 pozwala na rozdzielenie łącza internetowego od operatora TV kablowej lub osiedlowego dostawcy internetu, może też pracować na łączach ADSL (przy wykorzystaniu zewnętrznego modemu ADSL z portem Ethernet). Cztery porty Ethernet pozwalają na podłączenie do urządzenia komputerów za pośrednictwem przewodu sieciowego, a wbudowany punkt dostępowy na stworzenie sieci bezprzewodowej.

Do urządzenia możemy podłączyć nie tylko komputery, ale też inne urządzenia elektroniki użytkowej posiadające interfejs Wi-Fi lub Ethernet, np. kamery, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, palmtopy, drukarki, skanery, systemy pamięci sieciowej (dyski sieciowe) czy odtwarzacze multimediów.

Ruter zainstalowany jako serce sieci domowej umożliwia dostęp do Internetu i wymianę plików między wszystkimi urządzeniami, automatyczną aktualizację ich oprogramowania firmowego, strumieniowe przesyłanie multimediów czy rozgrywkę w sieciowe gry komputerowe.

Ruter D-Link DIR-300 zaprojektowano na bazie nowego systemu elektronicznego z wykorzystaniem procesora firmy Atheros, co ma zapewnić stabilną pracę urządzenia. Producent stawia też na łatwość instalacji i obsługi rutera za sprawą nowego panelu konfiguracyjnego (dostępnego przez przeglądarkę internetową) oraz zewnętrznej aplikacji D-Link Click'n Connect, dostarczanej wraz z produktem na płycie CD, również w języku polskim.

Nowością, która również ułatwia obsługę sieci jest funkcja Wi-Fi Protected Setup (WPS). Wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się z boku rutera i wybrać odpowiednią opcję w programie obsługującym kartę, a wszystkie niezbędne parametry połączenia sieciowego, w tym zabezpieczenia, zostaną wynegocjowane automatycznie. Obsługiwana jest także metoda negocjacji oparta na kodzie PIN. Dodatkowo DIR-300 jest wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej, która może blokować wybrane strony internetowe zawierające niechciane treści.

Urządzenie pracuje w bezprzewodowym standardzie Wireless G. Ruter zapewnia więc kompatybilność ze wszystkimi popularnymi kartami sieciowymi standardów B/G, jak i nowymi kartami w standardzie N.

DIR-300 uzyskał potwierdzenie zgodności z systemem Microsoft Windows Vista.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Szkoda, (autor: Blazakov | data: 6/03/08 | godz.: 21:28)
    że tradycyjnie nie dodali modemu ADSL.

  2. nie wiem jak tam maszynka, ale (autor: kubolx | data: 7/03/08 | godz.: 01:27)
    di-624+ nie dawał rady dużej niż dwa tygodnie, a teraz na asusie nie było jeszcze ani jednego zwisa i możliwości jakie dają dwa porty usb są miodzio.

  3. RUTER? (autor: ligand17 | data: 7/03/08 | godz.: 12:50)
    Czy może router?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.