Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 17 marca 2008 
    

Intel: CPU + GPU za rok


Autor: Zbyszek | źródło: TechConncet | 09:32
(2)
Intel oficjalnie zapowiedział wprowadzenie na rynek rozwiązania będącego połączeniem klasycznego procesora CPU z układem graficznym GPU. Podobne rozwiązanie, nazywane kodowo Fusion od kilkunastu miesięcy zapowiada już AMD. Intel do tej pory nie afiszował się z zamiarami zaproponowania własnej architektury tego typu, jednak teraz poinformował, że stanie się to już w pierwszej połowie 2009 toku. Rozwiązanie o nazwie APU (Accelerated Processing Unit) będzie bazować na architekturze Nehalem, i zawierać dwa klasyczne rdzenie CPU wsparte jednym układem graficznym.

Na rynku pojawią się dwie wersje układów - przeznaczony dla komputerów stacjonarnych chip Havendale z podstawką Socket LGA 1160, oraz mobilny Auburndale z podstawką mPGA-939.

O wydajności układu graficznego aktualnie nie wiadomo praktycznie nic, jednak pierwsze informacje na jego temat nie wskazują na nadejście rewolucji, a raczej ewolucji chipsetu G45. W takiej sytuacji rozwiązanie AMD powinno być znacznie wydajniejsze.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Carmack o tym pisal (autor: RusH | data: 17/03/08 | godz.: 11:52)
    a znajac Intela i Carmacka to pozwolili mu pomacac prototypy, stwierdzil ze to jeszcze nie to

    rewolucja nastapi gdy szadery stana sie tak elastycne jak obecne CPU, badz w ostatecznosci SSE. Obecnie trzeba zapelniac kolejke rozdazow i ciezko jest robic na szaderach cos co wymaga precyzyjnego timingu (jak fizyka, da sie ale ciezko)


  2. Dokładnie (autor: anemus | data: 17/03/08 | godz.: 12:34)
    Tu potrzeba coś w rodzaju koprocesora wektorowego zintegrowanego w procesorze. Może być jako osobny rdzeń lub rozwinięcie SSE ale o wydajności GPU.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.