Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 14 listopada 2001 
    

Współpraca firmy Maxtor z Adaptec


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:11
Maxtor poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Adaptec, dostawcom rozwiązań umożliwiających dostęp do pamięci masowej. Celem współpracy jest zapewnienie pełnej zgodności operacyjnej dysków twardych Atlas 10K III SCSI firmy Maxtor i kontrolerów Ultra320 SCSI i RAID firmy Adaptec. Umożliwi to stosowanie systemów pamięci masowej zgodnie z aktualnym poziomem rozwoju techniki. Ultra320 zapewnia przekazywanie danych z szybkością dwa razy większą niż interfejs Ultra160; jest także zgodny ze wszystkimi poprzednimi generacjami interfejsów SCSI. Ultra320 to rozwiązanie do przesyłania danych w głównych systemach pamięci masowej, w środowiskach NAS, SAN i RAID oraz w zastosowaniach strumieniowego przekazu wideo i audio.

"Dzięki współpracy nawiązanej przez Maxtor i Adaptec nasi klienci zyskali pewność, że obie firmy będą ze sobą ściśle współdziałać w celu dostarczania na rynek produktów kompletnych i kompatybilnych" - powiedział John Joseph, wiceprezes ds. marketingu w dziale serwerów (Server Products Group) firmy Maxtor. "Kierownicy działów informatyki mogą być pewni, że dyski twarde Atlas 10K III Ultra320 firmy Maxtor i karty kontrolerów Ultra320 firmy Adaptec osiągają niezawodność i wydajność charakterystyczną dla najnowszej technologii Ultra320".

Dysk twardy Atlas 10K III Ultra320 jest napędem SCSI o prędkości obrotowej 10 000 obr./min. Oferuje pełen zestaw obowiązkowych i opcjonalnych funkcji interfejsu Ultra320 SCSI zdefiniowanych w roboczej wersji standardu T10/SPI w p. 4-7, w tym aktywną filtrację adaptacyjną (AAF). W porównaniu do poprzednich dysków SCSI, oferowana przez Maxtor opcja technologii AAF zwiększa integralność sygnału przez umożliwienie dyskom twardym dostosowania do zmieniających się konfiguracji i komponentów systemu. Optymalizuje jednocześnie jakość sygnału, zapewniając mniejszy współczynnik błędów, a także zwiększa przepustowość magistrali i wydajność systemu. Atlas 10K III, dostępny w wersjach o pojemności 18 GB, 36 GB i 73 GB, doskonale sprawdza się w zastosowaniach występujących w przedsiębiorstwach, takich jak multimedia strumieniowe, serwery sieciowe o dużej pojemności oraz konfiguracje RAID. Napęd zapewnia średni czas dostępu 4,5 ms i najlepszą w branży gęstość zapisu na poziomie 18 GB/talerz.

Podstawą kontrolera Ultra320 firmy Adaptec jest AIC-7902, dwukanałowy układ Ultra320 SCSI ASIC z wbudowaną obsługą sprzętową kopii lustrzanych. Wykorzystana w produkcie technologia Gatling™ umożliwia niezależne wykorzystanie każdego z kanałów. Pozwala to producentom sprzętu na elastyczność w projektowaniu tanich kontrolerów RAID wbudowanych w płytę główną lub rozwiązań z zerową liczbą kanałów. Zgodność z przyszłymi produktami umożliwia wymianę AIC-7899W na AIC-7902. Ułatwia to przejście z interfejsu Ultra160 na Ultra 320. Lee Caswell, wiceprezes i dyrektor działu systemów pamięci masowej (Storage Solution Group) w firmie Adaptec, oczekuje szybkiego przejścia dostawców płyt głównych na technologię Ultra320, co zwiększy i tak już szeroką ofertę dostępnych na rynku platform obsługujących kontroler RAID firmy Adaptec.

Masowe dostawy nowego produktu na rynek rozpoczną się na początku pierwszego kwartału 2002 r. Bliższe informacje na temat dysku Atlas 10K III można znaleźć w internetowym serwisie firmy, pod adresem www.maxtor.com. Firma Adaptec przekazuje obecnie próbne egzemplarze kontrolerów Ultra320 SCSI do testowania współpracującym z nią producentom typu OEM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.