Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 19 marca 2008 
    

Intel odpowiada AMD na SSE5


Autor: Zbyszek | źródło: VR-Zone | 09:06
(2)
Intel zaprezentował nowy zestaw instrukcji dla procesorów, nazwany Advanced Vector Extensions. AVX zostanie zaimplementowany w przyszłych 32-nm procesorach Westmere oraz Sandy Bridge, które pojawią się w 2010 roku. Zadaniem nowego zestawu rozkazów będzie zwiększenie wydajności w operacjach zmienno-przecinkowych oraz strumieniowych. Umożliwiać mają to 256-bitowe operacje zmienno-przecinkowe, zwiększenie liczby operand z 2 do 3 oraz instrukcje wektorowe - umożliwiające powtarzanie w pętli określonej grupy poleceń, dzięki czemu procesory x86 mają zyskać możliwości przetwarzania określonych danych zbliżone do specjalizowanych układów strumieniowych takich jak procesory DSP.

AVX ma znacznie przyśpieszyć przetwarzanie mediów strumieniowych oraz wykonywanie zadań typowych dla środowiska HPC (High Performance Computing).
Zwiększenie liczby operand z 2 do 3 umożliwi łączenie 3 prostych instrukcji w jedną bardziej złożoną, co wpłynie na wydajność procesora w najbardziej wymagających zadaniach. Największe nadzieje pokładane są jednak w operacjach wektorowych.


Nowy zestaw instrukcji Intela jest bardzo podobny do zaprezentowanego przez AMD w ubiegłym roku zestawu SSE 5, który zwiększał liczbę dopuszczalnych operand z 2 do 3 a także zawierał rozkazy wektorowe. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. to ciekawe jak do teraz to amd (autor: kubolx | data: 20/03/08 | godz.: 01:52)
    zawsze odpowiadało na sse od intela, ale się porobiło. Wiadomo intel da coś podobnego ale zmieni nazwę i będzie wciskał że to nasze jest mega lepsze i diabli wiedzą jakie kosmiczne.

  2. no tak - pentium 4 też było reklamowane jako super :) ;-) (autor: bmiluch | data: 20/03/08 | godz.: 09:20)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.