Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 20 marca 2008 
    

ECS G10IL: szczegóły


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 12:19
(3)
Kilkanaście dni temu podczas targów CeBIT firma ECS zaprezentowała notebook klasy Ultra-Mobile PC noszący nazwę G10IL. Wówczas specyfikacja techniczna urządzenia owiana została tajemnicą, jednak teraz producent podzielił się szczegółowymi informacjami na jego temat. Komputer dostępny będzie w dwóch podstawowych wersjach - z matrycą o wielkości 8.9 cala lub większą o przekątnej 10.2". Wewnątrz obudowy o wymiarach 259 x 180 x 28.5 mm znajdzie się natomiast do 2GB pamięci operacyjnej oraz procesor Centrino Atom i chipset Intel 945 GSE z mostkiem ICH7-M. Jako pamięć trwała stosowane będą zarówno klasyczne dyski twarde jak i nośniki typu SSD. Do wyboru klienta pozostanie także cztero lub sześciokomorowa bateria.

Firma ECS postawiła na mobilność i wszechstronność urządzenia, wyposażając je w trójzakresowy modem HSDPA oraz HSUPA, obsługę WLAN i Bluetooth a nawet modem analogowy 56 kbps i czytnik kart pamięci "4-in-one". Ponadto dostępne będzie trzy porty USB 2.0 i kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 Mpix.

Całość pracować będzie zależnie od wyboru klienta pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub Linux (niestety nie sprecyzowano wersji i dystrybucji tych systemów). Sprzedaż G10IL rozpocznie się pod koniec kwietnia. Ceny aktualnie nie są jeszcze znane. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. eh.... (autor: Ha$Ta la Vi$Ta | data: 20/03/08 | godz.: 16:39)
    jakos ECS nie kojarzy mi sie zbyt dobrze...pozyjemy...zobaczymy...

  2. a mnie się asus (autor: vaneck | data: 20/03/08 | godz.: 16:46)
    dobrze kojarzy a tego EeePC bym nie kupił.

  3. Szczerze mówiąc wygląda najlepie z tych wszystkich (autor: kubolx | data: 21/03/08 | godz.: 04:30)
    prezentowanych /choć fanem białego nie jestem/, z opisu będzie miał najsensowniejsze podzespoły /ale procka mogli bardziej fachowego wybrać :D /najlepiej z innej stajni/ ; firma nie oferuje drgic produktów więc to może być całkiem hicior. Do wyboru linux/m$ /pewnie że linx bo będzie taniej a m$ z brązowej koperty na listy :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.