Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 14 listopada 2001 
    

Opera 6.0 - Beta 1


Autor: Jakub | 16:49
Pojawiła się właśnie nowa wersja alternatywnej przeglądarki internetowej - Opera. Wersja 6.0 wprowadza szereg ważnych usprawień, które stanowczo podwyższają jej funkcjonalność. Przede wszystkim dla nas najważniejsza jest wbudowana obsługa standardów kodowania WIN1250 i ISO 8859-2, co umożliwia bezproblemowe użytkowanie tego bardzo dobrego produktu na naszym rynku, bez użycia dodatkowych patchy. Dodatkowo przeprojektowano interfejs zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki temu stał się on o wiele bardziej elastyczny. Od dziś Opera działać może także w tradycyjnym trybie, znanym z Netscape'a, MSIE i Mozilli, czyli każda otwarta strona pokazywać się może w osobnym oknie, a nie wewnątrz wspólnego okienka.

Najnowsza wersja stanowi znaczący postęp na rynku przeglądarek i wersja 6.0 będzie stanowić dużą konkurencję dla pozostałych graczy na tym rynku, choć jej popularność na pewno może ograniczać sposób licencjonowania, choć nie zmienił się on od wersji 5.0 - nadal jest to AdWare. Wszystkim chętnym polecam zapoznanie się z wersją Beta1, którą można pobrać stąd (3.18 MB). Dodatkowo wszystkim użytkownikom Opery przypominam, żeby ustawili swoje przeglądarki tak, aby prezentowały się serwerom jako Opera, a nie MSIE, jak to jest w ustawieniach domyślnych Opery (W wersji 6.0: File ->Preferences ->Network ->Browser Identification ->Identify as Opera).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.