Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 3 kwietnia 2008 
    

Uczniowski notebook Intela


Autor: DYD | 21:35
(1)
Na konferencji Intel Developer Forum w Szanghaju Firma Intel przedstawiła dziś nowy projekt Classmate PC. Jak stwierdził w swoim przemówieniu Andrew Chien z firmy Intel, uczniowski Classmate PC drugiej generacji to niedroga, w pełni funkcjonalna i wytrzymała platforma komputerowa ukierunkowana na pracę w internecie. Oferują łączność bezprzewodową, dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, wodoodporną klawiaturę i zwiększoną wytrzymałość na upadki. Intel nazywa tę kategorię komputerów "netbookami". Komputer zaprojektowany przez Intela oferuje producentom szereg opcji, które pozwalają dostosować modele laptopów do różnych potrzeb edukacyjnych.Uczniowski komputer jest zbudowany na procesorze Intel Celeron M z obsługą 802.11b/g Wi-Fi oraz sieci kratowych. Najbardziej rozbudowane netbooki są wyposażone w 9-calowy ekran LCD, akumulator z 6 ogniwami, 512 MB pamięci, 30-gigabajtowy dysk twardy oraz zintegrowaną kamerę internetową. Intelowski netbook obsługuje system Microsoft Windows XP i różne warianty systemu Linux. Oprogramowanie i materiały edukacyjne będą dostępne w ponad ośmiu językach.

Ponad 80 producentów oprogramowania i sprzętu, dostawców treści, dostawców usług edukacyjnych oraz lokalnych firm OEM współpracowało z Intelem, aby opracować kompletną infrastrukturę wspierającą uczniowski komputer PC. Byli oni obecni podczas dzisiejszej premiery w Szanghaju.

Chien powiedział też, że przyszłe intelowskie komputery dla uczniów będą wyposażone w procesor Intel Atom.

Chien stwierdził też, że nowy komputer uczniowski jest dowodem zachodzącej właśnie cyfrowej transformacji. Wspomniał o kilku innych postępach w dziedzinie technologii cyfrowej, takich jak użycie kaskadowego, krzemowego lasera ramanowskiego w charakterze taniego wykrywacza metanu, i omówił nową technologię "holistycznego" zarządzania zasilaniem, która znacznie zwiększy energooszczędność szerokiej gamy platform. Wymienił nowe cyfrowe rozwiązania konsumenckie, w tym osobistą robotykę oraz fotografię obliczeniową, jako fronty, na których zachodzi ta transformacja, i zademonstrował robota "Fuwa" skonstruowanego na uniwersytecie Fudan oraz aparat LFM firmy ReFocus Imaging.

Wielordzeniowa architektura Intela zmienia też charakter tradycyjnego przetwarzania równoległego. Będzie to wymagało nowych technik i języków programowania, które stanowią fundament intelowskiego programu badawczego nad przetwarzaniem danych w "skali tera". Chien wraz z dr Zhang Xia, głównym dyrektorem ds. technologii w firmie Neusoft Co., zademonstrował Ct - nowy język programowania równoległego opracowany przez dział badawczy Intela, który sprawi, że programowanie wielu rdzeni będzie znacznie efektywniejsze niż dotychczas. Chien stwierdził, że badacze Intela są dobrze przygotowani zarówno na okazje, jak i wyzwania, jakie niesie ze sobą cyfrowa transformacja.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. LOL (autor: RusH | data: 4/04/08 | godz.: 12:39)
  800 x 480
  256MB
  aku do 4 godzin
  1.3KG
  ~<$400

  wersja "ulepszona" przez intela:
  800 x 480
  512MB
  aku do 5 godzin
  2KG
  ~>$400

  slowem lol


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.