Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 4 kwietnia 2008 
    

Everex wprowadzi Cloudbook Max


Autor: Zbyszek | źródło: Engadget | 19:06
Na początku obecnego roku firma Everex zaprezentowała niewielki komputer przenośny typu UMPC stworzony na wzór i z myślą o konkurencji z odnoszącym ogromne sukcesy Eee PC. Sprzedaż notebooka rozpoczęła się w lutym w USA, gdzie jednak kosztujące 399 USD urządzenie nie cieszy się zakładaną wcześniej popularnością. Klienci narzekają na wole działanie oraz trudny system obsługi, sporo pracy z przegrzewającymi się urządzeniami ma także serwis. Firma Everex ogłosiła, że pracuje już nad drugą generacją Cloudbooka. Nowy model zostanie pozbawiony wad poprzednika oraz otrzyma większy ekran o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1024x600 pikseli.

Wewnątrz obudowy znajdzie się procesor VIA C7-M 1.6GHz, 2GB pamięci RAM oraz 1.8" dysk HDD o pojemności 30GB i prędkości obrotowej 4200RPM. Zgodną pracę całość zapewniać ma nowy chipset VIA VX800 dysponujący zintegrowanym układem graficznym ze sprzętowym wspomaganiem odtwarzania materiałów HD.

Atutem nowego Cloudbooka ma być mobilność - do dyspozycji klienta pozostanie obsługa sieci WiFi 802.11b/g oraz WiMax a także Bluetooth i GPS. Prawdopodobny termin rozpoczęcia sprzedaży urządzenia to koniec obecnego kwartału. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.