Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 kwietnia 2008 
    

Plextor z obsługą Blu-ray i HD-DVD


Autor: DYD | 19:01
Alstor, dystrybutor produktów firmy PLEXTOR w Polsce rozpoczyna sprzedaż dwóch najnowszych napędów optycznych tego japońskiego producenta. Obydwa modele obsługują praktycznie wszystkie popularne formaty nośników optycznych dostępnych na rynku - włączając Blu-ray i HD-DVD. Pierwsza nowość to Plextor PX-B920SA - wewnętrzna nagrywarka, która umożliwia zapis płyt BD-R (jedno lub dwuwarstwowych) z prędkością 4x. Technologia Blu-ray wykorzystuje nośniki BD-R - jednokrotnego zapisu i nośniki BD-RE - wielokrotnego zapisu o następujących pojemnościach: 25GB (wersja jednowarstwowa) i 50GB (wersja dwuwarstwowa).

Z kolei Plextor PX-B300SA to wewnętrzny, wielofunkcyjny napęd combo - połączenie szybkiej nagrywarki płyt CD i DVD z czytnikiem nośników Blu-ray i HD-DVD. Combo nagrywa płyty DVD+/-R z prędkością 16x a płyty CD-R z prędkością 40x.

Zarówno nagrywarka PX-B920SA jak i combo PX-B300SA dysponują interfejsem Serial-ATA oraz buforem o pojemności 4MB z wbudowaną technologią Buffer Underrun Proof. Ciekawostką w obydwu urządzeniach jest technologia LightScribe, umożliwiająca wykonywanie laserowych "nadruków" na powierzchni specjalnych, przeznaczonych do tego celu nośników.

W skład zestawów, oprócz samych napędów PX-B920SA lub PX-B300SA, wchodzi m.in. pakiet oprogramowania: Intervideo WinDVD 8, Ulead DVD MovieFactory 5.5SE oraz Ulead Burn.Now 4.5SE. Urządzenia objęte jest dwuletnią gwarancją i bezpłatnym serwisem typu door-to-door (Plextor Exclusive Service) świadczonym przez polskiego dystrybutora.

Nowe napędy Plextor są już dostępne w sprzedaży. Cena detaliczna modelu PX-B920SA wynosi 1.489,- zł natomiast cena detaliczna modelu PX-B300SA wynosi 1.159,- zł.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.