Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 7 kwietnia 2008 
    

Erotyczne zdjęcia gwiazd z pułapkami


Autor: DYD | 18:28
(5)
Laboratorium PandaLabs wykryło kolejny przypadek wykorzystania sław do rozsyłania wiadomości z niebezpieczną zawartością. Tym razem oszuści jako wabik wykorzystali zdjęcia takich celebrities jak Rihanna, Shakira, Scarlett Johansson czy Angelina Jolie. Wiadomości wykryte przez Laboratorium Panda Security, oprócz zachęcających tematów, takich jak: "naked Shakira clip", "Rihanna exposed" czy "Scarlett Johansson spills boobs", zawierają odsyłacz z tekstem "Download and Watch". Kiedy użytkownik kliknie dany link, na jego dysk twardy pobierany jest trojan Agent.IMB. Ten złośliwy kod kopiuje się do systemu pod nazwą CbEvtSvc.exe i tworzy usługę o tej samej nazwie, która jest wykonywana przy każdym uruchomieniu komputera.

Aby ukryć swoją obecność przed użytkownikiem, usuwa oryginalny plik, który wykorzystał do instalacji. Agent.IMB umożliwia hakerowi przedostanie się do komputera i wykonanie niebezpiecznych działań, takich jak kradzież poufnych danych czy wykonanie zrzutów z informacji niejawnych. Aby się rozprzestrzenić, potrzebuje działania ze strony samego użytkownika.

"Zastosowana w tym przypadku technika inżynierii społecznej nie jest nowa, jednak jej popularność wśród cyberprzestępców wskazuje, że w dalszym ciągu wielu użytkowników pada ofiarą podobnych ataków" - wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security. "Twórcy złośliwego oprogramowania czasami wykorzystują tę samą wiadomość email do rozprzestrzeniania różnych odmian złośliwego oprogramowania, dlatego nie powinno dziwić, jeżeli za kilka dni pojawi się podobna wiadomość służąca rozprzestrzenianiu innych szkodliwych kodów".

Aby uniknąć tego rodzaju ataków, PandaLabs zaleca użytkownikom nie otwierać wiadomości, które pochodzą z nieznanych źródeł, a szczególnie, by nie klikać znajdujących się w nich odsyłaczy.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Trzeba byc kretynem (autor: Kosiarz | data: 8/04/08 | godz.: 00:14)
  zeby czytac wogole takie maile.... no albo poprostu niedoswiadczonym, naiwnym (...), napalonym urzytkownikiem PCta....

 2. wystarczy być sekretarką (autor: kubolx | data: 8/04/08 | godz.: 00:39)
  panią z księgowości też się zdarza, a jak zmienili dosowego pieca z magazynu na mszykę z xp i netem to dwa razy w tyodniu niedziała.

 3. urzytkownikiem (autor: kretos | data: 8/04/08 | godz.: 11:58)
  standart:)

 4. biedni... (autor: Torwald | data: 8/04/08 | godz.: 13:32)
  ... nieletni pryszczaci uzytkownicy PC znowu beda plakac ze im sie 'komputer popsul' :D

  PS. Kretynem trzeba byc zeby wogole otwierac jakiekolwiek linki w mailach z nieznanego sobie zrodla...
  No ale phishing przeciez kwitnie ;]


 5. He he he (autor: koradon | data: 8/04/08 | godz.: 15:08)
  Z ciekawości looknąłem na SPAM w gmailu. 16 takich maili naliczyłem :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.