Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 8 kwietnia 2008 
    

Tak, jak w kinie - nowy Blu-Ray Panasonic


Autor: DYD | 10:42
(4)
Panasonic wprowadza na rynek polski stacjonarny odtwarzacz płyt Blu-ray DMP-BD30. Odtwarzacz obsługuje format BD-Video Final Standard Profile 1.1. Oznaczenie to, że odtwarzacz posiada dodatkowy dekoder video umożliwiający użycie funkcji PIP, a także dekoder audio (funkcja Audio Mixing), który dekoduje sygnały dostarczone z zewnętrznych źródeł i pozwala np. na wybór jednej ścieżki dźwiękowej z dwóch obrazów. Dzięki funkcji Picture in Picture na głównym obrazie wyświetlane jest małe okienko, które zawiera dodatkowe informacje związane z treścią materiału Blu-ray.

Funkcja dostępna jest w czterech opcjach: Enhanced Commentary daje możliwość obserwowania głównej fabuły oraz komentarza reżysera w tym samym czasie, Backstage Pass Function umożliwia dostęp do dodatkowych informacji nt. osób, miejsc, przedmiotów pokazywanych na odtwarzanym właśnie filmie Blu-ray, dzięki ciekawej opcji Peek Behind The Animation widzowie obserwują w okienku PIP aktorów dubbingujących kreskówki, z kolei funkcja Audio Mixing pozwala wybrać i odtworzyć wybraną przez użytkownika ścieżkę dźwiękową.

Panasonic DMP-BD30 wyposażony jest w slot SD. Odtwarza format AVCHD z kamer High Definition, a materiał zapisany na karcie pamięci SD może być wyświetlany bezpośrednio z odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie to wyświetla także zdjęcia w formacie JPEG w rozdzielczości Full HD.

Sercem nowego Blu-Raya marki Panasonic jest układ obrazu UniPhier. Układ P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) gwarantuje 16-poziomowy system detekcji ruchu, konwersję do 1080p, odtwarzanie 24 klatek na sekundę i wsparcie łącza HDMI w wersji V. 1.3. Dodatkowo, urządzenie jest kompatybilne z profilem Deep Color.

DMP-BD30 wspierając najnowszą specyfikację HDMI V. 1.3 odtwarza sygnał audio wysokiej przepustowości (Dolby-True HD, DTS-HD) zakodowany na płytach Blu-ray. Funkcja Audio Re-master kompensuje dane utracone w wyniku kompresji zastosowanej podczas nagrywania na płytę Blu-ray lub DVD.

Na polskim rynku cena odtwarzacza Blu-ray Panasonic DMP-BD30 wynosi 1999 PLN brutto.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. panasonic BD player (autor: zorg | data: 8/04/08 | godz.: 16:23)
  wlasnie wypuszczaja nowy DMP-BD50 , to do polski pchaja stary ! model.

 2. a w uk 350 funciakow (autor: mateusz | data: 8/04/08 | godz.: 18:32)
  czyli jakies 1500zl

 3. Bo u nas handlowcy (autor: Kosiarz | data: 8/04/08 | godz.: 19:34)
  jeszcze sie nie przyzwyczaili ze zloty sie umacnia i jak cos kosztuje w dolarach to najwygodniej im chyba cene przez 3 pomnozyc :P

 4. ee nie ta cena... (autor: buqan33r | data: 10/04/08 | godz.: 01:45)
  na skapcu zanalzłem wszystkie poniżej 1600 zł

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.