Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 11 kwietnia 2008 
    

Zasilacze Corsair z certyfikatem 80+


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 14:40
(3)
Kolejny producent zasilaczy komputerowych może pochwalić się oferowaniem urządzeń o wysokiej sprawności. Tym razem jest to firma Corsair, której zasilacze z serii VX, HX oraz TX spełniły zakładane wymagania i otrzymały certyfikat 80+. Wyższa sprawność oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej z sieci oraz mniejszą ilość wydzielanego ciepła. Aby otrzymać certyfikat 80+ zasilacz musi osiągać sprawność nie mniejszą niż 80% przy obciążeniu jednostki od 20 do 100% mocy maksymalnej. Sprawność starszych konstrukcji wynosi przeciętnie 65-75%. W przygotowaniu jest już nowy standard 85+ który wejdzie w życie w 2009 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: gindek | data: 12/04/08 | godz.: 16:40)
    "Wyższa sprawność oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej z sieci", jezeli dobrze pamietam (z tego co czytałem jak kupowalem zasilacz) to akurat jest potrzebne uzytkownikom jak kur.... kasa fiskalna. Rachunki za prad nie beda nizsze bo od jakiegos czasu liczniki pradu elektrycznego zliczaja tylko moc ktora faktycznie uzyjemy, (tz. moc czynna,). Natomiast moc bierna to jest to co pobieramy z sieci, ale nie do konca jest wykozystane i reszta z tego jest z powrotem oddawana do sieci elektrycznej, z tymi "zwrotami" musi radzic sobie jakos elektrownia, dlatego jest to zjawisko nie kozystne, i dlatego zasilacze maja miec okreslona sprawnosc, teraz wynosi to chyba 60%, a ta cała zabawka ktora podnosi sprawnosc zasilacza nazywa sie PFC i jest reklamowane jako "zabezpieczenie", raz usłyszałem ze chroni przed udezeniem pioruna xD ;], czyli bujda na resorach. Faktycznie w tanich zasilaczach jest to cewka, a w lepszych jak ten u gory jest to układ elektroniczny. Normy sprawnosci zasilacza okresla prawo unii europejskiej.

  2. przed uderzeniem pioruna (autor: mandred | data: 13/04/08 | godz.: 12:09)
    jest niezawodne zabezpieczenie które nazywa się "odłączenie z sieci" tylko one jest wstanie uchronić przed spaleniem kiedy piorun uderzy gdzieś w linie energetyczne. Natomiast jeśli piorun uderzy gdzieś w pobliżu (kilkanaście metrów) to już raczej nic nie uratuje wszystkiego co elektroniczne.

  3. @mandred (autor: Mieciu76 | data: 13/04/08 | godz.: 23:07)
    To drugie to powinni wiedzieć również ci, którzy z zapartym tchem oglądali "Wojnę światów" :):):):)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.