Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 15 listopada 2001 
    

Premiera konsoli X-Box


Autor: R4v | 17:14
(2)
Po wielu miesiącach oczekiwań, Microsoft wreszcie zaprezentował końcową wersję konsoli X-Box. Jej cena wynosi $299, czyli tyle co Sony Playstation 2. Konsola zbudowana jest w oparciu o procesor Intel Pentium III 733MHz i układ graficzny nVidii. Za pamięć masową służy 8GB dysk twardy oraz napęd DVD. Ostatni konkurent na rynku, Nintendo, zamierza wprowadzić na rynek amerykański swoją konsolę w poniedziałek. Według plotek Sony także nie zamierza czekać z założonymi rękami i przygotowuje trzecią wersję swojego Playstation. Pewną słabością konsoli Microsoftu jest bardzo mały wybór gier. X-Box ma być na razie dostępny jedynie w USA. Premiera w Europie i Japonii przewidywana jest najwcześniej w przyszłym roku. Więcej informacji na oficjalnej stronie Microsoftu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. wiesz jak jest (autor: cis-Redakcja | data: 15/11/01 | godz.: 19:30)
  Powiesz DYD, że się czepiam ale żadna konsola nie ma dużego wyboru gier na starcie.
  Pamiętasz premierę N64? Praktycznie sam Mario64 pociągnął sprzedaż konsolety. Gdy będzie możliwość kupienia X`a w Europie to biblioteka gierek (NTSC) będzie już dość pokaźna. Sama konwersja na PAL zajmie stosunkowo mało czasu. Po za tym Bill pomału ale dość skutecznie „podkupuje” solidne pozycje (np: Oddworld Munch`s Oddysee) nie zapominając przy tym o nowych projektach (np. zarąbiście zapowiadający się Project Gotham Racer) . Nie wydaje mi się, żeby kierownictwo Microsoftu popełniło ten błąd co Nintendo z GameCube.
  O Xboxa nie ma się co martwić, jeżeli nawet w Europie i w Japonii nie będzie się sprzedawał to w Stanach znajdą się tacy co go łykną...
  Odnośnie Playstation3 to Gates na pewno się tym nie martwi. Każdy kto wypuszcza jakiś produkt (w tym wypadku platformę do gier) myśli już o jego następcy.
  ...Może troszkę przesadzę -ale ile może zająć przygotowanie następnej wersji X`a?
  Nowa płyta, procek, DVD, większy dysk, więcej pamięci i mamy nowiutką konsolę :)


 2. Co rozumiesz przez malo? (autor: r4v-Redakcja | data: 16/11/01 | godz.: 11:39)
  A co konkretnie rozumiesz, mowiac maly wybor? PS2 miala ok 20 tytulow na starcie. X-Box ma 6. Poza tym PS2 ma juz ugruntowana pozycje i np. w Japonii ma bardzo mizerne szanse na zajecie jakiegos znaczacego procentu. Ciekawe jak bedzie z wieszalnoscia wynalazku pana G. :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.