Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 15 maja 2008 
    

Eksploracja kosmosu z Ziemi


Autor: Redakcja | 15:02
(4)
Obserwacje kosmosu stały się łatwiejsze po oficjalnym udostępnieniu przez Microsoft pod adresem worldwidetelescope.org publicznej wersji beta usługi WorldWide Telescope. Usługa ta udostępnia obrazy z najlepszych teleskopów naziemnych i kosmicznych na całym świecie, dzięki czemu użytkownicy mogą obserwować nocne niebo na ekranach własnych komputerów. Aplikacja składa się z oprogramowania oraz usług Web 2.0, utworzonych z użyciem wydajnego mechanizmu Microsoft Visual Experience Engine, który udostępnia bogate możliwości wizualizacji obrazów, w tym płynne panoramowanie i powiększanie. WorldWide Telescope skleja ze sobą obrazy o wysokiej rozdzielczości przedstawiające ciała niebieskie i wyświetla je w sposób odpowiadający ich faktycznemu położeniu na niebie.

Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie obserwować Układ Słoneczny, Galaktykę i dalsze rejony wszechświata, a także oglądać prezentacje prowadzone przez astronomów i wykładowców z uniwersytetów lub planetariów. Liczba tych prezentacji stale rośnie.

W ramach realizacji przedsięwzięcia WorldWide Telescope dział Microsoft Research nawiązał ścisłe kontakty ze środowiskami akademickimi, oświatowymi i naukowymi. Współpracował przy tym z NASA i innymi organizacjami w celu udostępnienia obrazów, zebrania informacji zwrotnych od naukowców oraz zapewnienia, by usługa WorldWide Telescope miała bogate walory edukacyjne.

Microsoft rozpoczął działania na rzecz zapewnienia wszystkim możliwości oglądania obrazów kosmosu już wiele lat temu, z inicjatywy sławnego Jima Graya, kierownika ds. badań w firmie Microsoft. Usługa WorldWide Telescope opiera się na pionierskich osiągnięciach Graya, który opracował ogromne i bardzo wydajne bazy danych online, takie jak SkyServer, a także wniósł znaczny wkład do projektu Sloan Digital Sky Survey, mającego na celu opracowanie map dużej części nieba północnego poza Galaktyką.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. wszystko fajnie (autor: Nazgul | data: 15/05/08 | godz.: 16:02)
  tylko boje sie tego Microsoft wszystkiego tam. Widac probuja kawalek dla siebie z tortu ukroic (google earth)

 2. w koncu cos nowego (autor: power | data: 15/05/08 | godz.: 17:54)
  to moze byc ciekawy pomysl, ja bardzo lubie ogladac zdjecia kosmosu, wiec zaraz sprawdze to cudo microsoftu :)

 3. uhhhh (autor: sojomail | data: 17/05/08 | godz.: 20:18)
  nigdy by mi do glowy nie przyszlo ze mam za slaby proesor do ogladania stron internetowych.. u was tez tak mozolnie to dziala ?

 4. Niewiele nowego (autor: dabia | data: 20/05/08 | godz.: 00:31)
  Wygląda jak nieco rozszerzona (o listy obiektów itp.) Google Earth. Dodawania własnych zdjęć też pewnie wygląda jak pod Google (pod szpilą lub nakładki w postaci warstw).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.