Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 maja 2008 
    

ECS z chipsetem Intel X48


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 08:50
(6)
Firma ECS niebawem rozpocznie sprzedaż nowej płyty głównej o nazwie X48T-A Black Series. Urządzenie wyposażone jest w chipset Intel X48 oraz podstawkę LGA775 z obsługą 45-nm procesorów Core 2 z rodziny Penryn, a także FSB 1600MHz. Na lamincie znajduje się cztery banki pamięci przeznaczone do obsługi kości DDR3 oraz dwa sloty PCI-Express 2.0 x16 z obsługą technologii CrossFire. Karty rozszerzeń można podłączyć używając dostępne na płycie 2 sloty PCI-Exprees x1 oraz dwa tradycyjne PCI. Za zasilanie procesora odpowiada 6-fazowa sekcja, producent pokusił się także o zastosowanie wytrzymałych kondensatorów polimerowych typu Solid-State, zamiast tradycyjnych elektrolitycznych.

Za chłodzenie urządzenia odpowiada składający się w całości z miedzi oraz ciepłowodów Heat-Pipe system o nazwie ECS Qooltech II, będący autorskim projektem firmy.

Urządzanie ma trafić do sprzedaży niebawem, niestety jego cena nie została sprecyzowana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Proszę (autor: antrax | data: 20/05/08 | godz.: 09:15)
  proszę ECS słynęła z tanich i nie zawsze wydajnych płyt głównych a tu niespodzianka, chipset x48 polimerowe kondensatory. Chciał bym zobaczyć test tej płyty jak wypada na tle konkurencji

 2. Dokładnie (autor: Diamond Viper | data: 20/05/08 | godz.: 09:31)
  jakoś ECS zawsze na uboczu płyt do OC, nawet niszowych Asusów - w ogóle nie wspominając o OC - a tu ciepłowody, polimerowe kondensatory - czyżby coś drgnęło w końcu? też bym zobaczył test takowej:) pewnie nie wniesie za dużo, ale można się mylić:)

 3. ECS (autor: doxent | data: 20/05/08 | godz.: 11:08)
  Płyty tej firmy zawsze sprawiały mi kłopoty w serwisowaniu chociaż rzadko cierpiały one na puchnące kondensatory to zawsze z czymś były problemy, a to brak biosów do określonej wersji, niezgodność z XP SP2 w początkowym okresie, zwisy systemu podczas pracy i ogólna niestabilność, resetujący się od święta bios. Od kilku lat unikam zarówno ECS jak i Asrocków. Przy obecnych cenach wolę dać parę złotych więcej za pewniejszą płytę.

 4. Dokładnie @doxent z nimi jest coś niet (autor: kubolx | data: 21/05/08 | godz.: 02:52)
  a nawet jeśli to ta firma dla mnie zawsze będzie niosł jakiś niesmak :]

 5. ECS (autor: doxent | data: 21/05/08 | godz.: 13:59)
  Pamiętam jak swego czasu sprzedawali (chyba rok 2000) płyty z wbudowanym w biosie koniem trojańskim, który zakładał się tylko i wyłącznie w katalogu c:\windows, modyfikował win.ini i działał tylko w win98. Efektem był start systemu i otwieranie się określonej strony internetowej. Jedyne lekarstwo na to zło to było albo szukanie nowego biosu albo założenie katalogów o nazwach wstrzykiwanych plików.
  Później sławetne K7S5A, może i niektóre były nie do zdarcia ale zdarzało się, że nagminnie traciły od święta ustawienia biosu, lub zjeżdżały z taktowaniem zegara do 100MHz. Kilka innych płyt ECS miało nagminne problemy ze sterownikami IDE, po czasie kaszaniły dane, o dziwo działo się to tylko na niektórych modelach dysków, lub nie widziały konkretnego modelu. O dziwo prawie we wszystkich przypadkach widziałem może tylko 2 płyty z 1 albo 2 spuchniętymi kondensatorami.


 6. @antrax: testy to jedno, a egzemplarze produkcyjne to drugie (autor: zartie | data: 21/05/08 | godz.: 21:48)
  ECS już kiedyś stał się popularny dzięki dobrym wynikom testów. Niestety egzemplarze seryjne o mały włos nie wywołały fali samobójstw wśród serwisantów :-( Trafiały się dostawy, z których więcej niż połowa płyt miewała rozmaite "humorki".

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.