Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 30 maja 2008 
    

Płyta Destroyer z serii Quantum Force


Autor: DYD | 15:14
(2)
Foxconn przedstawił pierwszą płytę główną z serii Quantum Force przeznaczoną do budowy platformy AMD. Sercem płyty Destroyer jest chipset NVidia 780a SLI MCP wspierający najnowsze procesory AMD Phenom oraz starsze, pasujące do podstawki AM2 - Athlon i Sempron. Z czterema slotami PCI Express x16 drugiej generacji, Destroyer posiada wiele możliwości podłączenia kart graficznych, wliczając obsługę 3 kart w trybie 3-way SLI lub 4 kart graficznych. Destroyer wyposażony jest w nowe technologie, przeznaczone do dalszego wspomagania wydajności zainstalowanych kart graficznych, oraz umożliwiające odtwarzanie strumienia wideo w formacie HD.

GeForce Boost zwiększa wydajność kart graficznych GeForce przez używanie zintegrowanej z płytą główną karty graficznej w tandemie z zewnętrznymi kartami.

Zintegrowany GPU obsługuje technologię PureVideo HD, która łączy dekodowanie wideo w formacie HD z obróbką obrazu zwiększającą klarowność i dokładność kolorów oraz odpowiednio skalującą obraz podczas odtwarzania filmów. PureVideo HD obsługuje także HDCP (ochrona odtwarzanej treści) w celu zapewnienia kompatybilności z zawartością dysków Blu-ray i HD DVD.

HybridPower oszczędza energię i zmniejsza emisję hałasu dzięki wyłączaniu zewnętrznych kart graficznych w momencie, gdy nie są one potrzebne, i ponownym ich włączaniu, gdy zostanie uruchomiona aplikacja wymagająca dużej wydajności podsystemu graficznego.Destroyer wyposażony jest w nowy układ audio używający pokrytych metalizowanym poliestrem kondensatorów Low ESR w celu dostarczenia dźwięku o lepszej czystości i jakości. ESR (Equivalent Series Resistance) jest to poziom częstotliwości, do którego występuje w kondensatorze naturalna rezystancja, powodująca wydzielanie się ciepła i zniekształcająca dźwięk.

Nowy Quantum BIOS, umieszczony na płycie głównej Destroyer, został zaadaptowany do platformy AMD. Tak samo jak w siostrzanej płycie głównej z segmentu Quantum Force – Dreadnought – menu w BIOS-ie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, zorganizowane w grupach podobnych elementów. Olbrzymia ilość ustawień i ulepszeń została udostępniona dla entuzjastów, aby mogli oni wyciskać ostatnie soki ze swojego hardware’u.

Tak samo jak w przypadku płyty głównej BLACKOPS, w zestawie z Destroyer’em otrzymujemy akcesoria zwiększające wygodę użytkowania i możliwości.
Właściciel Destroyer’a otrzyma podstawkę pod płytę główną Quantum Lap ułatwiającą dostęp w przypadku, gdy system znajduje się poza obudową, oraz zestaw Quantum Flow – ulepszający cyrkulację powietrza wokół zainstalowanych kart graficznych. Wiatrak Quantum Flow może być umieszczony zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, obniżając temperaturę w pobliżu kart graficznych o około 5ºC.

FOXCONN Destroyer będzie dostępna w kanałach dystrybucyjnych w czerwcu, w cenie około 900 złotych brutto.

Płyta główna objęta jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wygląda (autor: antrax | data: 30/05/08 | godz.: 16:31)
  solidnie tylko czy chipset Nvidii sprawdzi się z prockiem AMD przecież są to dwie konkurencyjne firmy

  Druga sprawa do czego jest przeznaczone te chłodzenie po prawej do kontrolerów IDE

  po trzecie Ciekawe czy będzie dobrze współpracować z kartami ATI??
  a na koniec CENA lekko zaporowa


 2. high-end dla amd (autor: power | data: 30/05/08 | godz.: 19:48)
  cena dosc wysoka, target tez dziwny bo amd kojarzy mi sie z ekonomicznymi rozwiazaniami, w koncu kto chce wydajny procek wybierze core 2 duo.

  chlodzenie zawierajace heat-pipe dziala skutecznie, gdy mozliwy jest przeplyw cieczy z czesci goracej (nad ukladem/procesorem/chipem) do czesci zimnej, wtedy uzyskuje sie najwieksze rozproszenie ciepla.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.