Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 2 czerwca 2008 
    

Art. Lebedev prezentuje Optimus Popularis


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 07:33
(4)
Rosyjskie studio Art. Lebedev stało się sławne dzięki swojemu pionierskiemu projektowi klawiatury Optimus Maximus, zawierającej klawisze z wbudowanymi ekranami OLED. Produkt nie okazał się jednak udany - kosztujące fortunę klawiatury trafiły do sprzedaży nie dość, że z dużym spóźnieniem, to jeszcze w niewielkich ilościach. Firma nauczona doświadczeniami z przeszłości stworzyła nowy projekt. Optimus Popularis ma oferować wszystkie zalety poprzednika nie posiadając jego wad. Urządzenie trafi do sprzedaży na przełomie 2008 i 2009 roku. W dodatku jego cena, w najczarniejszym ze scenariuszy nie przekroczy 800 dolarów.

W przeciwieństwie do Optimus Maximus, nowa klawiatura nie zawiera wiele małych ekranów OLED, lecz jeden duży panel LCD umieszczony bezpośrednio pod przeźroczystymi klawiszami o niskim skoku. Rozwiązanie ma oferować podobne właściwości użytkowe, a więc podświetlanie klawiszy z możliwością dowolnego zaprogramowania symboli wyświetlanych "na" przyciskach. Klawiatury będą jednak znacznie prostsze i tańsze w produkcji, co oczywiście przełoży się na ich nieporównywalnie lepszą dostępność dla odbiorców.

Art. Lebedev twierdzi, że Optimus Popularis okaże się tym, czym miał być Optimus Maximus, który jednak innowacyjnością przerósł swoje czasy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. tylko że ta wersja (autor: kfiat | data: 2/06/08 | godz.: 10:45)
  w przeciwieństwie do poprzedniej nawet na tenderach jest wyjątkowo szpetna...

 2. nowa (autor: RusH | data: 2/06/08 | godz.: 12:00)
  nowa wersja bedzie jeszcze drozsza, a zamiast klawiszy bedzie po prostu ekran dotykowy lol ...
  i barany i tak kupia


 3. Największa porażka klawiaturowa w dziejach świata (autor: browar | data: 2/06/08 | godz.: 12:40)
  ale musi być kicha jak ekran będzie pod klawiszami i to jeszcze LCD :( nie dał bym za to złamanego plastikowego centa aczkolwiek sam pomysł bardzo dobry ... tylko to ściemniackie wykonanie i cena 800 baxów hahaha to już nawet nei jest śmieszne muszą chyba nas miec az kompletnych imbecyli idiotów myśląc żepolecimy do sklepów kupować ten fafnasty prototyp . Weźcie mi to stąd neich mi sie tu nie wala.

 4. Niezbyt dobry pomysł, ale nie rozumiem zdziwienia co do ceny. (autor: Rhobaak | data: 2/06/08 | godz.: 14:24)
  To produkt niszowy, nowatorski, produkowany z małej ilości. Studio Art. Lebedev to nie Logitech, produkcja sprzętu komputerowego nie jest ich źródłem dochodu. Optimus Maximus kosztuje ~4000 PLN - jest to cena wysoka, ale nie jakaś kosmiczna (Logitech DiNovo kosztowała ponad 1000, a była to praktycznie zwykła klawiatura). Są ludzie, których na to stać.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.