Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 4 czerwca 2008 
    

Nowe chipy flash Hynix'a


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 18:58
(1)
Hynix poinformował o opracowaniu i wyprodukowaniu pierwszych egzemplarzy nowego rodzaju pamięci NAND Flash typu Multi-Level Cell (MLC). Nowoopracowane chipy w jednej komórce potrafią zapamiętać aż trzy bity informacji (MLC x3) podczas gdy aktualnie dostępne na rynku pamięci MLC zdolne są w analogicznej komórce przechować dwa bity danych. Aktualnie firma posiada wersje inżynierskie układów o pojemności 32Gb (4GB). Według inżynierów Hynix'a nowe układy mają o 30% mniejszą powierzchnię od identycznych chipów wyprodukowanych w tradycyjnej technologii MLC x2. Masowa produkcja chipów w procesie technologicznym 48nm rozpocznie się w październiku.

Hynix zamierza także opracować pamięci MLC mieszczące cztery bity danych w jednej komórce.


Niestety firma w swoim komunikacie nie odnosi się do kwestii wydajności nowych pamięci - jak wiadomo w pamięciach MLC większa gęstość zapisu okupiona zostaje zmniejszoną szybkością zapisu i odczytu danych ze względu na bardziej skomplikowany dostęp do pojedynczych bitów informacji, niż w pamięciach SLC przechowujących tylko jeden bit w jednej komórce.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawa prezentacja na temat NAND Flash (autor: bmiluch | data: 4/06/08 | godz.: 22:16)
    http://www.micron.com/...cts/nand/mlc-webinar.aspx

    trzeba się zarejestrować, ale wygląda ciekawie


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.