Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 20 czerwca 2008 
    

Nowa seria obudów Lian Li


Autor: DYD | 12:55
(4)
Reactor wprowadzi do oferty nową serię obudów komputerowych Lian Li, oznaczoną literą V. W sprzedaży dostępne będą trzy modele PC-V1000Z, PC-V1110 oraz PC-V2110, wyróżniające się elegancką, aluminiową konstrukcją oraz funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem. Nowe obudowy oferują również ciekawe rozwiązania chłodzenia w postaci dwóch oddzielnych stref termicznych oraz zapewniają cichą pracę wszystkich elementów. Rozsądne wykorzystanie przestrzeni pozwala na bezproblemowy montaż karty graficznej o długości nawet 395 mm. Szybki serwis komputera zapewnia wyjmowana taca na płytę główną oraz specjalna klatka na zasilacz, wsuwana w dolnej części obudowy.

W zależności od modelu nowa seria V oferuje do 7 zatok na zewnętrzne napędy 5.25" oraz do 8 na wewnętrzne dyski 3.5". Montaż napędów odbywa się bez użycia śrubokręta, dzięki systemowi zatrzasków oraz sanek, które dodatkowo wyposażono w podkładki gumowe, niwelujące wszelkie wibracje.

Standardowo obudowy z serii V zostały wyposażone w trzy wentylatory - wlotowy z filtrem przeciwkurzowym o średnicy 14 cm oraz dwa wylotowe z tyłu o średnicy 12 cm, których hałas pracy został ograniczony do niezbędnego minimum, dzięki zastosowaniu gumowych podkładek pod wszystkie śrubki obudowy wiatraków. Wentylatory posiadają trzystopniową skalę prędkości obrotów, regulowaną specjalnym przełącznikiem na zewnątrz obudowy.

Ciekawym rozwiązaniem są natomiast dwie oddzielne strefy termiczne – jedna dla płyty głównej, karty grafiki oraz napędów optycznych i druga dla dysków twardych oraz zasilacza. Dzięki temu użytkownik może uzyskać optymalne temperatury pracy poszczególnych podzespołów. Producent nie zapomniał również o miłośnikach chłodzenia cieczą, dla których przygotowano fabrycznie wycięte otwory w górnej części obudowy.

Wszystkie zewnętrzne elementy zostały wykonane z aluminium i pozbawione ostrych kantów. Model PC-V1000Z posiada dodatkowo boczne okno.

Obudowy z serii V wyposażono również w kółka z możliwością blokowania w jednej pozycji. Ułatwieniem jest pozostawienie wyboru lewo lub prawostronnego otwierania przedniej klapy obudowy w modelach PC-V1110 oraz PC-V2110. Złącza USB, FireWire, audio oraz e-SATA zostały wyprowadzone na górną część obudowy. Dzięki temu uzyskujemy łatwy dostęp do multimediów i możliwość szybkiego podłączenia zewnętrznego dysku twardego. Producent pomyślał również o zabezpieczeniu przed nieautoryzowanym dostępie do komputera – obudowę można zabezpieczyć opcjonalnym zamkiem z tyłu obudowy.

W zależności od modelu, ceny nowej serii V będą się wahały od 882 PLN do 1125 PLN.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ja tam nie wiem ale mi to wygląda jak obudowa (autor: kubolx | data: 20/06/08 | godz.: 17:14)
  dla inwalidy, brak tylko napisu zabrałeś mi klawiaturę weź też myszkę :]

 2. ... (autor: ReMoS | data: 20/06/08 | godz.: 19:21)
  Bo widzisz, o gustach nie dyskutuje sie, a Ty raczej nie zdajesz sobie sprawy co to znaczy dobra obudowa, a ta jest wlasnie taka, w przeciwieństwie to wileu innych kolorowych, lekkich blaszakow, które szumnie kołyszą się w takt kręcącego się w środku wiatraka :P

 3. Sorry (autor: Blazakov | data: 20/06/08 | godz.: 20:37)
  Ale wydawanie 1000zł na obudowę, niezależnie jakby nie była "wypasiona" jest po prostu chore. To jest chyba tylko dla ludzi którzy nie wiedzą co z kasą robić.

  Co może byc takiego w obudowie?
  >Wygląd? Nie przymierzając CMy niektóry potrafią robić niezłe wrażenie. Bez tych kiczowatych (co tu kryć) kółek.
  >Stabilność (re: ReMoS)? Jakoś mi obudowa w rytm muzyki nie skacze - a jest głośno i basów dużo, dodatkowo kolumny (bynajmniej nie creative) nie mają nawet nóżek.
  >Chłodzenie? Jak to nawet nie ma wiatraka na górze - konstrukcja jak mniemam pod WC.
  >Łatwość obsługi? Jak ktoś często wymienia sprzęt to obudowy nie ma. Jak chce już mieć to są dobre i prawdopodobnie wygodniejsze konstrukcje za ułamek tej ceny.
  >Lans przed niewtajemniczonymi kolegami? Zobaczą firmę i powiedzą "ale g**no z Chin kupiłeś" :)
  >Lans przed wtajemniczonymi kolegami? Jak już tak trzeba to nie można na przykład 30" monitorem? Albo najlepiej dziewczyną? Ale do tego ostatniego trzeba wychylić łeb zza monitora...


 4. wsumie tak patrzę na to i jakbym (autor: kubolx | data: 21/06/08 | godz.: 19:39)
  ustawił tory w domu to mógłbym z piecem do kibla i wogole wszędzie chodzić, a nie daleko przechodzą pozostałości po wązkotorówce też by spasił i mógłbym chodzić na spacery z budą.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.