Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 23 czerwca 2008 
    

Nowa nagrywarka Asusa


Autor: DYD | 21:00
(5)
Asus zaprezentował w dniu dzisiejszym wewnętrzną nagrywarkę DRW-20B1L/B1LT z technologią etykietowania nośników LightScribe i interfejsem SATA. Napęd oferuje zapis płyt DVD±R z prędkością 20X, DVD±R (DL) 12X oraz DVD-RAM 12X. Napęd odczytuje różne nośniki z następującymi prędkościami: 6X DVD-Rewrite, 8X DVD+Rewrite, 16X DVD-ROM, 48X CD-Write, 32X CD-Rewrite, 12X DVD-RAM and 48X CD-ROM – zapewniając elastyczność i szybkość operacji odczytu. Nagrywarka została wyposażona w technologię optymalnej strategii zapisu (OTS), która dba o jakość oraz dokładność. Napęd dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym oraz beżowym, w opakowaniu znajdują się dwa panele i oprogramowanie Nero 8.

Pozostałe cechy tego modelu to:

Nowa generacja systemu AFFMII (Airflow Field Modification)
Hałas i wibracje to dwa główne problemy pojawiające się podczas użytkowania szybkich napędów optycznych. System AFFM II został zaprojektowany w celu kontroli przepływu powietrza wewnątrz napędu, powodując wyrównywanie powstających ciśnień i redukując tym samym hałas wytwarzany przez wirujące dyski co prowadzi do cichszej i bardziej stabilnej pracy.

System automatycznej redukcji wibracji (AVRS)
Technologia AVRS została stworzona w celu zminimalizowania wibracji wytwarzanych przez pracujący silnik i rezonujące elementy napędu oraz obudowy komputera. AVRS redukuje wibracje i hałas spowodowany przez niewyważone elementy mechanizmu obrotowego.

Szybkie etykietowanie dysków w technologii LighScribe
Oprócz znacznego zwiększenia prędkości zapisu płyt DVD do 20X, użytkownik może skorzystać z technologii LightScribe, która pozwala tworzyć etykiety na dyskach optycznych. W skład technologii LightScribe wchodzą trzy elementy: napęd DRW-20B1L/B1LT, dyski optyczne kompatybilne z LightScribe oraz odpowiednie oprogramowanie nagrywające. Po nagraniu danych na dysku, wystarczy odwrócić go na drugą stronę, aby wypalić grafikę oraz tekst, tworząc profesjonalną etykietę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Niezłą ma (autor: Takkyu | data: 23/06/08 | godz.: 21:20)
  specyfikację <lol2>, a już o firmie ASUS oraz kontakt PR niezłe przegięcie. Łatwiej chyba byłoby dać bannera jakiegoś...

 2. Śmieszne to się robi (autor: DJopek | data: 23/06/08 | godz.: 21:25)
  Kolejna nagrywarka która ma zapis szybszy od odczytu :-)

 3. ... (autor: celt | data: 23/06/08 | godz.: 21:35)
  Jeszcze powinien być dopisek: "tylko używając produktów firmy Asus wasze komputery będą pracować niezawodnie, dostarczając Państwu niezapomnianych przeżyć podczas ich używania, a samopoczucie Państwa będzie rosło wraz z ilością wykorzystywanych podzespołów firmy Asus"
  ;)


 4. za dużo się ... (autor: DYD-Admin | data: 23/06/08 | godz.: 21:45)
  ...wkleiło przez pomyłkę ...

 5. DJopek (autor: bmiluch | data: 24/06/08 | godz.: 09:23)
  niektóre operacje są łatwiejsze przy zapisie niz odczycie - np. korekcja błędów

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.