Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 24 czerwca 2008 
    

Linksys wprowadza nowy router


Autor: DYD | 14:04
(4)
Firma Linksys, oddział Cisco, prezentuje nowy bezprzewodowy router WRT54G2 Wireless-G. To udoskonalona wersja popularnego modelu WRT54G. Ruter posiada zaokrągloną, cienką obudowę oraz wewnętrzną, zintegrowaną z urządzeniem antenę, która zapewnia identyczny zasięg sygnału jak anteny zewnętrzne. Aby zapewnić łatwą obsługę urządzenia, nowy router wyposażono w specjalna aplikację instalacyjną o nazwie LELA (Linksys EasyLink Advisor). Router WRT54G2 będzie dostępny na początku sierpnia bieżącego roku u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 150 zł brutto.

Oprogramowania LELA stworzono specjalnie z myślą o osobach, które na co dzień nie mają styczności z instalacją urządzeń. Aplikacja ta, dołączona do modelu WRT54G2, pełni rolę przewodnika obsługi sieci bezprzewodowej. Za jej pomocą możemy m.in.: konfigurować działające w sieci urządzenia i komputery oraz kontrolować prędkość połączeń. Oprogramowanie LELA wspomaga również zarządzanie bezpieczeństwem pracy w sieci - na bieżąco sprawdza dostępne aktualizacje wszystkich produktów Linksys, skanuje sieci w poszukiwaniu potencjalnych błędów oraz sugeruje rozwiązania problemów.

Dzięki funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup) użytkownik routera WRT54G2 może w prosty sposób tworzyć bezpieczne połączenia bezprzewodowe. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS, znajdujący się na routerze oraz na innych urządzeniach wyposażonych w WPS, aby utworzyć szyfrowane połączenie bezprzewodowe.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czy będzie można (autor: El Vis | data: 24/06/08 | godz.: 18:16)
  Dołączyć dodatkowe lepsze anteny?
  Ile będzie to miało ramu i flashu?
  Czy da się wgrać soft alternatywny?
  Kilka pytań, czekamy na odpowiedzi :)


 2. ElVis- w sprzecie za 150 zeta ?? (autor: Michał_72 | data: 24/06/08 | godz.: 19:22)
  po co ?? Toż to podstawowy model "plug and forget" dla zupełnie zielonych.
  I dobrze.


 3. udoskonalona (autor: RusH | data: 25/06/08 | godz.: 01:06)
  -mniej ram
  -niestakowalna obudowa
  -antena na pcb w polaryzacji poziomej

  lol


 4. To prosty model (autor: sirpsychol | data: 25/06/08 | godz.: 01:21)
  Można by powiedzieć że tu liczy się bardziej wygląd niż funkcje. Dla kogoś kto chce mieć net wifi i nie interesują go jakiekolwiek dodatkowe funkcje... do tego jak napisano wyżej, będzie prowadzić zielonego za rączkę :)
  Ile ram? wystarczająco :)
  Zewnętrzna antena? To nie sprzęt do linków na odległość, ma działać w obrębie pokoju lub małego mieszkania.
  Dodatkowy soft? o ile udostępnią firmware dla społeczności to będzie. Tyle że nie robią tego dla prostych urządzeń. I tu wielka szkoda, choć rozumiem ich po części: chcesz zainstalować np. Tomato? Kup droższy sprzet!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.