Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 27 czerwca 2008 
    

Karty Graficzne ASUS w wersjach Matrix


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 20:24
(3)
Firma ASUS zaprezentowała nową kartę graficzną GeForce 9600GT. Akcelerator należy do nowej serii Matrix przeznaczonej dla najbardziej wymagających odbiorców, która ma wyróżniać się natywnym złączem HDMI, możliwością pracy z wysokimi zegarami taktującymi oraz technologią Intelligent Super Hybrid Engine przeznaczoną do zarządzania poborem energii i prędkością obrotową wentylatora. Ponadto urządzenia z serii Matrix standardowo wyposażone zostaną w trójfazowe układy zasilania karty oraz przeprojektowaną płytkę PCB koloru czarnego, z wysokiej jakości półprzewodnikami i wyłącznie polimerowymi kondensatorami.

Początkowo jedynym reprezentantem nowej serii będzie GeForce 9600GT, który pojawi się w sprzedaży za kilkanaście dni W późniejszym czasie na rynku pojawią się kolejne karty z serii Matrix.

Zdaniem firmy ASUS, prezentowany akcelerator potrafi bezproblemowo pracować z zegarami 800MHz dla układu graficznego oraz 2000MHz w przypadku jednostek SP i efektywne 2200 MHz dla 512MB pamięci GDDR3.

W dodatku dzięki technologii Intelligent Super Hybrid Engine możliwe jest znaczące obniżenie poboru energii - rozwiązanie na bieżąco monitoruje obciążenie karty i może w szerokim zakresie regulować zegary taktujące oraz napięcia zasilające rdzeń akceleratora a także prędkość obrotową wentylatora. Do pełni szczęścia zabrakło chyba jedynie 1GB pamięci na pokładzie.

Niestety sugerowana cena detaliczna nie została podana przez producenta. Ciekawe czy jest ona na poziomie rodem "z Matixa".


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. płytkę PCB koloru czarnego, z wysokiej jakości półprzewodnikami i wyłącznie poli (autor: RusH | data: 28/06/08 | godz.: 03:07)
    jak ja kocham "frajer edyszyn"

  2. NICE :) (autor: Adolph | data: 28/06/08 | godz.: 21:13)
    Fajna ale, kto to kupi??

  3. hehe (autor: Ceki | data: 29/06/08 | godz.: 16:33)
    Już kręcą zegary jak mogą i kombinują z nazwami aby tylko się sprzedały bo wyszła seria ATI 4850, faktycznie FrayerEdyszyn :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.