Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 8 lipca 2008 
    

40nm w końcu Q1 2009 ?


Autor: Redakcja | 20:31
(1)
Pojawiła się niedawno w sieci ciekawa informacja o pracach TSMC nad technologią 40nm. Co prawda mowa jest o opóźnieniu w jej wdrażaniu, jednak nie są to jakieś wielkie opóźnienia i już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku powinny zacząć pojawiać się układy wykonane w tej technologii. Jest to bardzo dobra wiadomość dla największych klientów TSMC, czyli takich firm jak Altera, AMD czy Nvidia, gdyż przejście na bardziej zaawansowany poziom technologiczny oznacza większą wydajność produkowanych układów z jednej, a większą energooszczędność z drugiej strony, nie wspominając już o obniżce kosztów produkcji. Czyżby opieszałość Nvidii we wdrażaniu 55nm była związana z oczekiwaniem na 40nm? (Autor: Giray)

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. opieszałość by była... (autor: franc# | data: 9/07/08 | godz.: 09:08)
    jak by jeszcze nie wyprodukowali żadnego w 55nm... Natomiast w obliczu nadejścia 40nm to widać kolejna wtopa nvidii (bad timing), bo dla AMD to raczej ta technologia pojawi się na czas...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.