Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 11 lipca 2008 
    

Zegarek mierzący promieniowanie UV


Autor: Redakcja | źródło: 4Press/Craziest Gadgets | 14:10
(3)
Latem chętnie przebywajamy na słońcu, nie zastanawiając się nad tym, jak bardzo niebezpieczne jest promieniowanie UV. Ostrzeżenia lekarzy, że jego oddziaływanie stanowi zagrożenie dla skóry, a nawet życia należy traktować poważnie. „Minox Suntimer” to urządzenie monitorujące promieniowanie ultrafioletowe, zegarek i stoper w jednym. „Suntimer” szacuje maksymalną ilość czasu bezpiecznego przebywania na słońcu przy pomocy specjalnych sensorów, które mierzą szkodliwe promieniowanie na podstawie intensywności światła słonecznego. Zegarek można zaprogramować tak, aby zapamiętywał szczegóły dotyczące rodzaju skóry oraz używanego zazwyczaj filtru przeciwsłonecznego.

Na podstawie tych informacji wyznacza optymalny czas przebywania na słońcu, a po jego przekroczeniu włącza się sygnał alarmowy.

Dla każdego amatora kąpieli słonecznych, „Minox Suntimer” na bieżąco oblicza długość bezpiecznego wystawienia się na groźne promieniowanie UV. Wyznaczony czas maleje, kiedy słońce operuje mocniej, a jest doliczany, gdy użytkownik przebywa w cieniu. Ponadto Minox jest wodoodporny i może być swobodnie używany bez względu na pogodę w trakcie wędrówki, surfingu, łowienia ryb, jazdy na rowerze, na nartach albo po prostu na spacerze. Urządzenie waży około 250 g, aktualnie jest dystrybuowane tylko w USA.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekaw jestem (autor: AZet | data: 11/07/08 | godz.: 16:30)
    kiedy zaczna sprzedawac olej do glowy.

  2. hmm (autor: G.S.S. | data: 12/07/08 | godz.: 09:05)
    przez dziesiątki tysięcy lat ludzie żyli na tej plancie nic nie wiedząc o promieniowaniu UV, a teraz okazuje się, że jest to śmiertelne niebezpieczeństwo... Zupełnie jak choroba wściekłych krów czy ptasia grypa... Uff... Mamy szczęście, że jeszcze żyjemy... :D

  3. tiaaa (autor: leonx | data: 14/07/08 | godz.: 09:50)
    Zwroccie tylko uwage - zwlaszcza ty G.S.S, ze przez te "dziesiatki tysiecy lat" srednia wieku ludzi wynosila okolo 25 lat, a 30 letni osobnicy uwazani byli za "doswiadczonych starcow plemiennych"...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.