Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 15 lipca 2008 
    

Technologia procesorowa Intel Centrino 2


Autor: Redakcja | 10:04
(3)
Firma Intel przedstawiła dzisiaj nowe produkty z linii Intel Centrino 2, przeznaczone do komputerów przenośnych. Ich sercem jest pięć nowych procesorów Intel Core 2 Duo. Nowa technologia będzie wprowadzona na całym świecie w prawie 250 modelach notebooków dla klientów biznesowych i konsumenckich. Technologia procesorowa Intel Centrino 2 (znana wcześniej pod nazwą kodową Montevina), a także technologia Intel Centrino 2 vPro ulepszają wszystkie najważniejsze elementy poprzedniej konstrukcji, zwiększając wydajność i czas pracy na baterii. Poprawie uległy osiągi sieci bezprzewodowej, która jest zgodna ze standardem draft 802.11n (jeszcze w tym roku pojawi się obsługa standardu WiMAX), oraz doszły do tego mechanizmy zarządzania klasy biznesowej.

Intel wprowadza pięć procesorów dwurdzeniowych, które wykorzystują tranzystory z metalowymi bramkami typu high-k wytwarzane w 45 nanometrowym procesie technologicznym. Są one wyposażone w szybszą magistralę systemową, taktowaną zegarem 1066MHz. Mogą mieć do 6MB pamięci podręcznej L2, a trzy modele zmniejszają pobór mocy o około 30 procent, do 25W.

W procesorach zastosowano także technologię Deep Power Down, która wyłącza podzespoły obliczeniowe, np. zegary taktujące rdzenie lub pamięć podręczną, gdy notebook pozostaje bezczynny. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii.

Intel przedstawił także wydajny dwurdzeniowy procesor mobilny z serii Extreme. Jest to układ Intel Core2 Extreme Mobile Processor X9100, taktowany zegarem 3,06 GHz.

Intel wprowadził do oferty także, chipset Mobile Intel 45 Express oraz układy bezprzewodowe Intel WiFi Link 5000. Obecnie są one dostarczane do klientów, a wyposażone w nie laptopy pojawią się w sklepach w lipcu i sierpniu. Intel WiFi Link 5000 oferuje pięciokrotnie wyższą prędkość oraz dwukrotnie dalszy zasięg od starszej technologii 802.11a/g. Jest to możliwe dzięki zgodności ze standardem draft 802.11n, który zapewnia osiągi, dochodzące do 450 Mb/s.

W notebookach bazujących na platformie Intel Centrino 2 może też pojawić się nowe, opcjonalne rozwiązanie oszczędzające energię. Polega ono na zainstalowaniu jednocześnie wbudowanego modułu graficznego oraz dodatkowej karty graficznej i umożliwieniu łatwego przełączania między tymi dwoma opcjami. Dzięki temu użytkownik może w razie potrzeby skorzystać z najwyższej wydajności 3D, ale w innych sytuacjach ma do dyspozycji układ graficzny oszczędniej gospodarujący baterią.

Oprócz wymienionych wyżej cech technologia procesorowa Intel Centrino 2 oferuje dodatkowe funkcje, takie jak np. obsługa odtwarzania formatu Blu-ray i filmów Full HD w podróży podczas pracy na bateriach.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no fajne (autor: pit808 | data: 15/07/08 | godz.: 11:19)
  jeszcze brak informacji o temperaturce, bo poprzednicy C2D E trochę się grzeją.

 2. standardem draft 802.11n/obsługa standardu WiMAX (autor: RusH | data: 15/07/08 | godz.: 11:41)
  to jest _draft standardu_ ,draft = projekt ...

  >obsługa standardu WiMAX

  nieeee, w pl czestotliwosci na jakich dziala wimax sa licencjonowabne i trzeba za nie bulic


 3. to teraz wkładają wifi do procesorów (autor: kubolx | data: 16/07/08 | godz.: 00:35)
  już czy ....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.