Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 16 lipca 2008 
    

Rozwój mobilnego Internetu


Autor: Redakcja | źródło: 4press/ArsTechnica | 22:49
(5)
Korzystanie z Internetu przy użyciu mobilnych urządzeń jest bardzo popularne, zwłaszcza wśród mieszkańców USA. Według raportu pt. "The Worldwide State of the Mobile Web” przeprowadzonego przez Nielsen Mobile, dostępność światowej sieci osiągnęła punkt zwrotny. Obecnie 6% użytkowników telefonów komórkowych planuje kupić iPhona, aby móc korzystać z bezprzewodowego Internetu. Jedna trzecia właścicieli iPhonów posiada drugi aparat telefoniczny, który służy tylko do prowadzenia rozmów. Według raportu, 15.6% spośród wszystkich użytkowników telefonii komórkowej w USA, regularnie korzysta z mobilnego Internetu.

Mieszkańcy krajów Europy Zachodniej nie pozostają w tyle tego rankingu, natomiast potencjał iPhonów najbardziej dynamicznie rozwija się w Rosji, Brazylii i Indiach. Jak podaje Nielsen, popularność mobilnej sieci rośnie wraz ze znoszeniem limitów przesyłanych tą drogą danych. Zazwyczaj opłaty za usługę ustalane są na podstawie wielkości transferu wyrażonej w MB.

Urządzenia najczęściej używane przez amerykańskich mobilnych internautów to: Motorola RAZR, na drugim miejscu jest Apple's iPhone, następnie BlackBerry Pearl. Chociaż iPhone jest na drugim miejscu, to jego popularność stale rośnie. Internet w telefonie służy do przeglądania portali operatorów komórkowych, które otwierają się jako strony startowe. W następnej kolejności użytkownicy uruchamiają pocztę elektroniczną, informacje o prognozie pogody, wiadomości ze świata, mapy oraz sport. Mobilni internauci odwiedzają znacznie mniej stron www niż korzystający z komputerów PC.

Raport pokazuje, jakie szanse w dziedzinie marketingu daje rozwój bezprzewodowego Internetu. Dla ich wykorzystania, niezbędne jest zdobycie zaufania użytkowników oraz skuteczna ochrona ich prywatności. W zeszłym roku firma Google stwierdziła, że przyszłość światowej sieci zależy bardziej od rozwoju telefonii komórkowej, niż komputerów. Obecnie Microsoft pracuje nad poszerzeniem swojej aktywności o przestrzeń obejmującą mobilny Internet właśnie w komórkach.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. crap (autor: sol4rlag | data: 17/07/08 | godz.: 08:16)
  dla amerykańców... Bo to tylko z iPhone można zaglądać do internetu, a wogóle to całe badanie było chyba pod kątem applowej komórki robione.

  na wyświetlaczu <2 cali to dużo i tak nie zobaczysz, aczkolwiek to jednak przyszłość, ale chyba nie w tej formie. Obecnie internet przystosowany jest do dużych monitorów i dużych rozdzielczości, więc strach pomyśleć ile miejsca pozostanie na informacje na komórkowym internecie, jeżeli Google & spółka dorzuci jeszcze swoje reklamy.


 2. zgadzam się z przedmówcą (autor: pit808 | data: 17/07/08 | godz.: 11:03)
  mobilny internet na komórce to na razie coś dla ludzi którzy potrzebują informacji natychmiast i nie mają np laptopa przy sobie. Inne zastosowania to zabawa.

  I tak uważam że 90% tego ruchu w necie generowana jest przez dzieciaki


 3. Widac ze oboje kolegow nie mialo w reku iPhone... (autor: Wolf | data: 17/07/08 | godz.: 12:29)
  Z odpalona Safaryna...

 4. mialem iphone (autor: sol4rlag | data: 17/07/08 | godz.: 12:42)
  w ręku i widziałem jak to wygląda i uważam, że kiepsko :) 100 linijek kodu na ekraniku rodem z gameboy'a może przyprawić o utratę wzroku. Ale spoko, już za rok Apple iGlasses - bo to trendy być "cztery oczy"

 5. ... (autor: reev | data: 17/07/08 | godz.: 13:47)
  Wolf jak dla mnie to i tak brak komfortu w tym rozwiązaniu... doraźnie mogę skorzystać, ale nie na co dzień...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.