Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 25 lipca 2008 
    

Intel i 100 mln CPU 45nm do końca roku


Autor: Redakcja | 10:37
(5)
Intel przed paroma dniami pokazał sprawozdanie finansowe za drugi kwartał tego roku. Był to dla tej firmy okres, za który przychody osiągnęły rekordową wielkość. Jeżeli mówimy o dochodach Intela za drugi kwartał tego roku, to mieli oni 9,5 mld $ przychodów i jest to o 9% więcej, niż w drugim kwartale zeszłego roku. Zysk brutto w porównaniu z zeszłym rokiem zwiększył się o 67%, a netto wzrósł o 25%. W porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku dane wskaźniki te były lepsze o odpowiednio 9% i 11%. Najwięcej Intel zarobił na rekordowej ilości sprzedanych procesorów i chipsetów mobilnych. Przedstawiciele firmy potwierdzają, że globalna tendencja zastępowania komputerów stacjonarnych przenośnymi trwa nadal i odbywa się w coraz szybszym tempie. Do tego zainteresowanie notebookami na tzw. rynkach rozwijających się jest bardzo wysokie.

Kierownicy Intela podali, że przejście na 45nm proces technologiczny postępuje pomyślnie. Do końca roku Intel przewiduje wyprodukować ponad 100 mln sztuk 45nm procesorów. Poziom uzysku sprawnych procesorów 45nm jest większy niż był w przypadku technologii 65nm na tym samym etapie jej wdrażania. Przełom na korzyść procesorów 45nm w programie produkcyjnym Intela ma nastąpić w tym kwartale. Zaś problem z deficytem procesorów Atom Intel ma zamiar rozwiązać w tym półroczu.

Przedstawiciele Intela potwierdzili także, że dostawy pierwszych egzemplarzy testowych Larrabee zaczną się w końcu tego roku, żadnych zmian w harmonogramie produkcji tego układu nie było. Końcowi użytkownicy chyba jednak nie zobaczą Larrabee wcześniej niż w końcu 2009 roku. (Autor: Giray)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. wymiana na Laptopy - coś w tym jest (autor: ArekWp | data: 25/07/08 | godz.: 12:02)
  sam wywaliłem 4 kompy i kupiłem laptopy - opłaty za prąd spadły mi o 50%

 2. no to po 10 latach (autor: komisarz | data: 25/07/08 | godz.: 13:52)
  zakup laptopow ci sie zwroci:)

 3. Ja mam laptopa i blaszaka :] (autor: Rodzyn1985 | data: 25/07/08 | godz.: 17:27)
  Ale szczerze powiem, że po zakupie lapka o wiele częściej korzystam właśnie z laptopa niż ze z stacjonarnego. Stacjonarny potrzebny jest jak się bawię coś w sieci LAN lub gram ale w miarę co raz większych cyferek w moim wieku co raz mniej no chyba, że coś w sportowego jak Fifa lub PES, NFS a teraz Grid ;)

  No ale zobaczymy jak dalej się potoczą losy laptopów na świecie czy kiedyś znów wróci trend na komputery stacjonarne jako desktopy.


 4. Jeszcze jedno (autor: Rodzyn1985 | data: 25/07/08 | godz.: 17:29)
  Intel niech się nie spieszy z Larrabee najpierw niech dobrze wypromuje Centrino 2

 5. Rodzyn (autor: morgi | data: 26/07/08 | godz.: 19:01)
  To centrino potrzebuje promocji, przeciez jedyne reklamy cyrkulujace w mediach to Intel & Centrino.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.