Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 11 sierpnia 2008 
    

Nehalem został ochrzczony


Autor: DYD | 09:38
(13)
Firma Intel Corporation poinformowała dziś, że procesory do komputerów stacjonarnych oparte na nowej mikroarchitekturze (znanej pod nazwą kodową Nehalem) otrzymają oficjalną nazwę Intel Core. Pierwsze produkty z tej nowej rodziny, w tym wersja Extreme Edition, zostaną oznaczone identyfikatorem i7 i będą formalnie znane jako procesory Intel Core i7. Jest to jeden z kilku nowych identyfikatorów, które pojawią się w miarę wprowadzania na rynek nowych produktów w ciągu następnego roku. "Nazwa Core jest i będzie sztandarową marką procesorów do komputerów osobistych — powiedział Sean Maloney, Intel Corporation executive vice president and general manager, Sales and Marketing Group. — Teraz Intel skoncentruje jeszcze więcej zasobów marketingowych wokół tej nazwy i wokół produktów Core i7".

Logo Intel Core i7 będzie umieszczane na komputerach stacjonarnych, a jego specjalna czarna wersja będzie zarezerwowana dla maszyn wyższej klasy z procesorami Extreme Edition. Intel będzie dołączał numery modeli procesorów w celu odróżnienia poszczególnych chipów.

Pierwsze modele oparte na nowej mikroarchitekturze mają wejść do produkcji w czwartym kwartale tego roku. Procesory wyposażone w technologię Intel Hyper-Threading, znaną też jako jednoczesna wielowątkowość, mogą obsługiwać osiem wątków programowych w czterech rdzeniach.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nehalem (autor: doxent | data: 11/08/08 | godz.: 10:21)
    ciekawe czy szum medialny jaki towarzyszy nehalemowi przełoży się na tak szalony wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią architekturą. Miejmy nadzieję, że pamięci DDR3 stanieją do tego czasu do jakiegoś ludzkiego poziomu. Bo za cenę 2GB Kingstona DDR3 mogę mieć teraz ponad 3x tyle ramu DDR2. Na razie nie opłaca się brać biorąc pod uwagę współczynnik wydajność/cena.

  2. Doxent (autor: ViS | data: 11/08/08 | godz.: 11:19)
    poszukaj sobie pierwszych testów Bloomfielda 2.66ghz (screeny z 3dmark vantage), zobaczysz że zjada podkręcone 9650 na śniadanie ;)

  3. to zwykly procek z HT i kontrolerem pamieci żadna rewelka (autor: browar | data: 11/08/08 | godz.: 13:23)
    a ja się założę że jak zwykle dużo szumu drogo i niewiele szybciej. HT na bank nic nie przyspieszy jedyny plus to wkoncu pierwszy czterordzeniowiec intela bo quada bym tak nie nazwal bo to zwykla sklejka z dwóch dwórdzeniowców dane z obu cl2 musialy sie pokrywać teraz nie i kto bezei pisal zoptymalizowany soft to nie wiem i drugi plus kontroler pamięci w procku i na bank bedzie po takim lifcie od groma błędów i kompletnie sie to nie bedzie opłacało poczekam na 2 albo i 3 cią rewizje a może 32 nm

  4. A komu potrzebne 4 rdzenie? (autor: marioking | data: 11/08/08 | godz.: 13:51)
    Komus sie pewienie przydaja, ale to odsetek tych co uzywa. Przecietny user majacy e8400 roxi, a te wsyzstkie trzy, czterrdzeniowe procki to po prostu testy na ludziach :P Marketingowe wojny, bo ile naprawde prawdziwych aplikacji po kilkuletniej obecnosci tych prockow na rynku naprawde je wykorzystuje, pomijajac benchmarki??? Jednostkowe przypadki. Quady, Phenomy to przewaznie efekt szpanerstwa niz realnej potrzeby nie mowiac o wykorzystaniu.

  5. browar (autor: ViS | data: 11/08/08 | godz.: 14:06)
    co Ty pierdzielisz. Czy Wy opieracie swoje posty na snach, wyobraźni czy bajkach braci Grimm?
    'Niewiele szybciej':
    http://www.vr-zone.com/...rd_Benchmarked/5825.html
    spójrz też na voltage....
    http://www.tweaktown.com/...o_challenge/index.html

    Jeśli chodzi o "drogo" to 249$ za 2.66ghz procesora nowej generacji to DROGO? God damn you...


  6. marioking (autor: morgi | data: 11/08/08 | godz.: 15:52)
    To samo mowiliscie przy Duo, po kiego 2 rdzenie, a teraz jest 4 i tylko 4, bo musi byc znaczaco wiecej.

  7. morgi (autor: Gregorio | data: 11/08/08 | godz.: 17:49)
    Dwurdzeniowce od samego poczatku byly przydatne, natomiast 4 czy wiecej rdzeni tylko w jrdnostkowych, specialistycznych aplikacjach.

  8. gregorio (autor: morgi | data: 11/08/08 | godz.: 17:57)
    Taaa, od samego poczatku juz podczas premiery w 2005 roku wielu pisalo, ze owczesny FX odjezdzal wszelkim X2/Pentium D, tez pisano o profesjonalnych zastosowaniach. Wina lezy w glowach programistow, to oni musza przystosowac sie do nowych okolicznosci i z czasem zmieni sie spiewka -> quad w sam raz, ale podwojny juz nie, a tym bardziej potrojny.

  9. W kazdym razie 4 rdzeniowce.. (autor: marioking | data: 11/08/08 | godz.: 18:10)
    .. sa na rynku juz szmat czasu i pomijac jednostkowe aplikacje jedynie benchmarki sa w stanie wykryc ich potencjal> I raczej watpie by to sie drastycznie zmienilo wciagu roku, wiec poki co te procki sa dla szpanerow, bo tylko nieliczni uzytkuja je sposob zgodny z ich potencjalem.

  10. Prawda jest przykra ale: (autor: Kosiarz | data: 11/08/08 | godz.: 21:17)
    Quady nadaja sie do kompresji video, cada i generalnie obrobki grafiki. W reszcie zastosowan bardziej kalkuluje sie kupic wypasne Duo bo jezeli chodzi o gry to naprawde malo ich co by sie nie zadowolily dwoma jajcami a nawet w tych co obluguja 4 jaja dalej nie jest to za bardzo widoczne.

    Krotka pilka, quady i duale na obecna chwile sa ok, zalezy po prostu do czego... Morgi mam wrazenie jakbys jechal na Quad Core Xtreme z jakims intelem jako grafa na pokladzie :P fajny komp do liczenia a nie do grania.

    Jezeli wezmiemy pod uwage PRZECIETNEGO uzytkownika to Atomem czy jakimstam malym kalkulatorkiem by sie zadowolil (internet, plytki, mp3, filmek)


  11. Kosiarz (autor: Dygnitarz | data: 11/08/08 | godz.: 22:03)
    "Jezeli wezmiemy pod uwage PRZECIETNEGO uzytkownika to Atomem czy jakimstam malym kalkulatorkiem by sie zadowolil (internet, plytki, mp3, filmek)"

    Filmek... Trafnie to ująłeś, bo taki Atomek nie podoła zdekodowaniu filmu w rozdzielczości 720p (nawet kompresowanego xvidem, nie mówiąc już o x264). Chyba, że z grafą pokroju radeona hd.

    MP3? Do odtwarzania oczywiście się nada, ale kompresuje do tego formatu ponad dwa razy dłużej, niż stareńki sempron 2800+.

    Internet w postaci stron z wyłączonym flashem? Czemu nie. Reklamy/cięższa strona wykonane w tej technice potrafią zarżnąć biednego Atomka.

    Tyle o domowym zastosowaniu tego procka. Faktem jest, że normalny sprzęt nie miałby takich problemów, to jednak wystarczy przesiąść się z szybkiej maszyny na "kalkulatorek", żeby zauważyć, że to już nie to, że coś jest nie tak.

    A co do dwu- i czterordzeniowców... Cóż, morgi ma rację. Wcześniej była gadka 'jeden rdzeń jest w ok, po co komu więcej'. Dzisiaj, kiedy te już się upowszechniły sytuacja powraca - 'po co komu cztery, gdy dwa są w sam raz'.

    "Się" rozniosły, to "się" znajdzie zastosowanie.


  12. ale... (autor: Takkyu | data: 11/08/08 | godz.: 23:03)
    ana tym teściku z 3D Marka jest wyraźnie napisane, że to wynik w połączeniu z nV Quadro FX 1700.

  13. Taaa (autor: Nohrabia | data: 12/08/08 | godz.: 01:45)
    Producenci lecą w kulki i liczbe rdzeni powiększają :)
    Poza tym gdyby nie gry to 90% ludzi jakich znam nie wykorzystał by mocy tych procków...
    a faktem jest: producenci sprzętu są szybsi od programistów. Jednak nie czepiajmy się ich. to trudna sztuka, bo gdyby była banalna każdy z nas by programował a soft kosztował by 1/10 swojej ceny (taki windows, czy inny archicad...) :)
    Czekajmy...soft zacznie korzystać z wielu rdzeni i będzie fajnie :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.