Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 14 sierpnia 2008 
    

Nowa linia biznes Dell Latitude


Autor: DYD | 10:33
(8)
W tym tygodniu w Londynie i San Francisco miała miejsce światowa premiera nowej serii notebookow biznesowych Latitude firmy Dell. Notebooki mają nie tylko nowy wygląd (m.in. Dell po raz pierwszy wprowadził kolory do serii Latitude), ale też niewielkie rozmiary i wagę (model E4200 ma matrycę 12.1 cali i waży około 1 kg). Model E6400 wedle testów producenta programem MobileMark przy użyciu 9-komorowej baterii oraz dodatkowej 12-komorowej wytrzymuje do 19 godzin pracy. Nowe linia Latitude zawiera także takie rozwiązania, jak możliwość dostępu do poczty, stron WWW i kalendarza bez ładowania systemu operacyjnego, podświetlanie klawiatury czy aplikację, która centralizuje opcje do zarządzania łącznością, zasilaniem i bezpieczeństwem.

Więcej informacji w języku angielskim oraz zdjęcia i prezentacje multimedialne nowych komputerów dostępne są pod adresem www.dell.com/latitudepresskit.

Więcej informacji, m.in. na temat cen notebooków na polskim rynku prześlę ma pojawić się w najbliższym czasie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. .:. (autor: Shneider | data: 14/08/08 | godz.: 11:54)
  bledny link

 2. tutaj jest trochę ifnormacji (autor: mirkrup | data: 14/08/08 | godz.: 21:39)
  http://www1.euro.dell.com/...pl&l=pl&s=gen

 3. piękne są (autor: Auror | data: 15/08/08 | godz.: 17:10)
  IMHO.

 4. Co w nich pięknego? (autor: Takkyu | data: 15/08/08 | godz.: 22:41)
  Design ściągnięty po BenQ, Dell to lipna firma. Drażni mnie to, że tutaj każdy jest nią podniecony i tylko dlatego, że tutaj jest droga...

 5. Co pięknego? Np: design i funkcjonalność. (autor: MBR[PL] | data: 17/08/08 | godz.: 18:29)
  Do tej pory świetnie służy mi 4-letni Latitude X300 (12,1", 1,2 kg, Dothan 2 MB 1,4 GHz, 640 MB RAM, XP PRO - do pracy w zupełności wystarcza). Do czasu aż samemu nie będzie się przynajmniej przez miesiąc-dwa używało ultraportable nie docenia się ich funkcjonalności - większość użytkowników 15,4" ważących ~3 kg dziwi się "taki sam tylko z mniejszym ekranem 12,1"). Zalety ultaportable wychodzą w praniu gdy się z nim podróżuje/pracuje w drodze. Jak dla mnie laptop to tylko ultraportable + jako uzupełnienie PDA/Smartphone z wifi/GPS - wcześniej miałem Toshibę Portege też ważącą trochę ponad 1 kg. To nie jest krowa do postawienia na biurko po wsze czasy - od tego jest mały desktop z normalną, ergonomiczną konsolą.
  Co do designu - proponuję wziąć te ultaportables do ręki, a nie tylko patrzeć na zdjęcia - "w realu" wiele zyskuje. Ten mój Latitude X300 swego czasu zdobył mnóstwo nagród za design i funkcjonalność, do tej pory wzbudza spore zainteresowanie znajomych "uszczęśliwionych" służbowymi krowami ważącymi ponad 3 kg i wymagającymi oddzielnej teczki (swój noszę w jednej razem z aktami).
  No i seria wymiennych napędów w jednym standardzie jest genialna - do tej pory takie same, wzajemnie wymienne napędy optyczne, fdd, hdd w zatoce lub mediabay są zamienne z innymi laptopami Della czy nawet nowiutkimi mikrodesktopami wysokimi na 8 cm, opartymi na C2D z nie hałasującym zewnętrznym zasilaczem identycznym jak laptopowy, które przychodzą z centralnego zamówienia do wszystkich sądów okręgowych. No i w biznesówce Latitude zawsze było dobre wyposażenie - jak na 2004 r. gigabitowa sieciówka + firewire nie często zdarzało się w ultraportable. Firewire przydaje się do tej pory - co z tego że teraz większość płyt głównych w desktopach ma teraz gigabitową sieciówkę, skoro gigabitowy switch wbudowany w router/modem do xDSL to nadal rzadkość i jest się ograniczonym do 100 mbps. Przy zadaniach takich jak np: aktualizacja Lexa (co miesiąc kilka gigabajtów) wrzucanie aktualizacji przez DVD w desktopie udostępnione przez SMB po firewire to przyjemność.
  Dziwi mnie tylko jedno - dlaczego Dell pod wskazanym linkiem podzielił rodzinę Latitude na notebooki podstawowe/popularne i biznesowe ultraportable? To tylko wprowadza zamieszanie - wcześniej Latitude to były biznesówki jako D/X do domu/laptopy popularne to były Inspirony.


 6. haha Takkyu chyba młody jesteś (autor: Auror | data: 17/08/08 | godz.: 22:20)
  nie bój się Dell zatrudnia własnych designerów i to nie w ciemię bitych.
  Poza tym Delle w ostatnich miesiącach cenowo baaardzo spadły. Są na poziomie Leonovo, HP.

  Pytasz się co pięknego jest w nowych Latitude? Jak tego nie widzisz, to ja Ci tego nie wytłumaczę.
  Może kiedyś zobaczysz.


 7. ta... (autor: Takkyu | data: 18/08/08 | godz.: 22:21)
  W czym te Delle są piękniejsze od powiedzmy BenQ S41?
  Wiem, że ultraportable i tak dalej - no ale co to do cholery ma wspólnego z wyglądem?
  Nie podobają mi się - co jest tak szczególnego w ascetycznie wyglądającym notebooku, który dla bajeru ma efekt szczotkowanego aluminium?
  Podniecać się tym, że to Dell nie zamierzam.


 8. @Takkyu, @Auror (autor: Blazakov | data: 19/08/08 | godz.: 22:15)
  Jednym się podoba szczotkowane aluminium sprawiające >wrażenie< solidności, innym przebajerzone "nowoczesne" cuda rodem z odpustu, jeszcze innym toporne maszyny rodem z lat 80tych, a niektórym nawet byle co, byle nadgryzione jabłko miało na tyle i było w modnym (aktualnie białym) kolorze. :)

  Słowem, o gustach się nie dyskutuje. :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.