Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 sierpnia 2008 
    

Radeon HD 4850 według Gainwarda


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 19:00
Gainward poinformował swoich partnerów handlowych o zakończeniu prac nad kartą ATI Radeon HD 4850 własnej konstrukcji. Nowość dołączy do serii Golden Sample i taktowana ma być zegarem 2200MHz w przypadku pamięci (512MB GDDR3) oraz minimum 700MHz dla układu graficznego. Autorska konstrukcja firmy znacznie różni się od kart referencyjnych - zmieniony został zarówno system chłodzenia, jak i płytka PCB oraz układy zasilania karty. Za chłodzenie odpowiada dwuslotowy cooler z dużym, umieszczonym centralnie wentylatorem owiewającym radiator z dwoma ciepłowodami Heat Pipe.

W porównaniu do kart referencyjnych posiadających dwufazowe zasilanie rdzenia i pamięci, w akceleratorze Gainwarda zastosowany został trójfazowy system zasilania chipu z osobną czwartą fazą zasilającą pamięci (tzw. układ 3+1), dzięki czemu napięcie wykazuje większą stabilność, co umożliwia taktowanie układu i pamięci ze znacznie większymi częstotliwościami.
Cena jak i data wprowadzenia nowej karty do sprzedaży nie jest jeszcze znana, jednak można spodziewać się, że stanie się to w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.