Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 28 sierpnia 2008 
    

AUO zainwestuje miliony dolarów


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 19:03
(5)
Koncern AU Optronics w ciągu najbliższych kilku lat zainwestuje kwotę blisko 12.7 miliarda dolarów w budowę czterech nowoczesnych zakładów przeznaczonych do wytwarzania matryc ciekłokrystalicznych LCD - informuje serwis DigiTimes. Nowy ośrodek AUO powstanie w centralnym parku technologicznym w Tajwanie w pobliżu miejsca, w którym wielomiliardową inwestycję rozpoczyna inny dalekowschodni gigant, kompania TSMC. Uruchomienie masowej produkcji w pierwszym z nowych zakładów wstępnie planowane jest na rok 2011.

AU Optronics zajmuje się wytwarzaniem matryc ciekłokrystalicznych na zamówienie dla producentów między innymi telewizorów, monitorów komputerowych oraz notebooków.
Koncern jest jednym z największych na świecie dostawców matryc, jednak ambicje szefów firmy sięgają znacznie dalej, o czym informowaliśmy na naszych łamach już wcześniej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Co za zakute pały (autor: Elektron | data: 29/08/08 | godz.: 01:15)
  A nie lepiej tak zainwestować w OLED w końcu do jasnej ciasnej.
  Już mi się rzygać chce ładowaniem kasy w chyba najgorszą studnię bez dna. Lata mijają a LCD praktycznie 0 rozwoju. Tylko w nowe obudowy wsadzają. Ja chcę płaski OLED z praktycznie 0 opóźnieniem. Może mieć 10cm grubości i żyć 2 lata.
  Ale przecież producenci muszą dopracować... żeby od razu wypuścić 50cali o grubości 1mm. Super... czekamy dalej...


 2. Ja straciłem nadzieję na OLED już jakieś 2 lata temu, (autor: dabia | data: 29/08/08 | godz.: 10:46)
  gdy po dwóch latach oczekiwania na coś, co ponoć "wkrótce" miało pojawić się na półkach zauważyłem, że sprawa wciąż nie wyszła poza poza laboratoria.

  Najśmieszniejsze jest to, że obecnie największym problemem jest nie żywotność matryc OLED, ale ich prądożerność (a przecież miały być bardziej energooszczędne od LCD).


 3. LOL (autor: Elektron | data: 29/08/08 | godz.: 12:52)
  To jest tylko papka którą karmią nas producenci. Technologia zapewne leży już ładnie na "półeczce i czeka".
  Jakim cudem OLED może pobierać więcej energii? Wykorzystuje on LED, fakt, że inne niż zwykłe, ale przecież nie wykorzystują oni LED których nagle sprawność spadła o 90% do zwykłych. To jest niemożliwe, choćby z zasady działania diody. LCD ma odrębne podświetlenie, które zżera najwięcej prądu i ma bardzo małą sprawność w porównaniu do LED - masa papu idzie na grzanie się, dlatego ze wszystkich LCD z tyłu aż bucha i nie zapominajmy jeszcze o sterowaniu kryształkami :P + w niektórych modelach chłodzeniu aktywnemu SIC!
  OLED to praktycznie tylko płytka sterująca i panel, dlatego te monitory są tak płaskie. Czemu te monitory które wypuścili nie mają dodatkowego chłodzenia, skoro się tak grzeją? Jaką musiałyby mieć moc te ledy, żeby prześcignąć LCD w poborze prądu? LOL
  Poza tym, dlaczego telefony z OLEDAMI nie działają krócej, a coraz więcej producentów zaczyna je stosować?
  Wszystko TO ŚCIEMA, żeby zamknąć japy sękaczy takich jak my. Teraz zaczną przerzucać się na LCD z podświetleniem LED i znowu OLED na 10lat PAPA. BRAVO.


 4. LCD (autor: doxent | data: 29/08/08 | godz.: 14:00)
  Ja sobie poczekam z przesiadką z kineskopu na nową technologię. LCD jakoś mnie nie przekonuje i ile razy coś na takim robię to oczy mi się męczą. Miejmy nadzieję, że OLED będzie pozbawiony tych wad. Pozatym praktycznie w co 2-gim 3-cim egzemparzu trafia się jakiś martwy pixel albo subpixel na które nie ma gwarancji. Najgorzej jak świeci taki non-stop na czerwono.

 5. @Elektron (autor: dabia | data: 29/08/08 | godz.: 15:09)
  Oczywiście spiskowe teorie czasami okazują się prawdą (podobne rzeczy jak o OLED można powiedzieć o elektrycznych/wodorowych samochodach, których projekty kurzyły się w szufladach koncernów przez ostatnie ćwierć wieku), ale pewnie w utyskaniach potencjalnych producentów OLEDów jest źdźbło prawdy.

  Z marca b.r.:
  http://www.smarthouse.com.au/...y/OLED_TV/Q9C5R6T2
  "According to president and chief executive officer (CEO) Katsuji Fujita of Toshiba Matsushita Display Technology Co Ltd, "OLEDs of 30 inches or more consume two to three times more power than LCDs. It will take a little more time to drop this to at least the level of LCDs." Może trzykrotnie większa energożerność jest lekko przesadzona, ale kto ich tam wie....


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.