Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 8 września 2008 
    

Nowe Atomy w przyszłym roku


Autor: Zbyszek | źródło: RegHardware | 11:52
(1)
W trzecim kwartale przyszłego roku na rynek mają trafić procesory Intel Atom kolejnej generacji. Układy o nazwie kodowej Pineview wykorzystają częściowo architekturę procesorów Core i7 (Nehalem). Chipy otrzymają zintegrowany jednokanałowy kontroler pamięci DDR2 oraz magistralę Direct Media Interface, która zastąpi przestarzałą FSB stosowaną w obecnej generacji tych procesorów. Dokładne szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, jednak nieoficjalnie mówi się także o integracji układu graficznego wewnątrz procesorów. Niewątpliwie walka na rynku energooszczędnych układów dla niewielkich notebooków oraz tanich komputerów PC do niewymagających zastosowań będzie się zaostrzać.

W 4 kwartale obecnego roku na rynek trafią dwurdzeniowe Atomy 330 a także zupełnie nowe, energooszczędne procesory AMD, o których informowaliśmy już wcześniej.

Równie aktywna będzie firma VIA, która w pierwszej połowie przyszłego roku zamierza wprowadzić na rynek dwurdzeniowe, 45nm wersje układów Nano. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. optymistyczne (autor: AZet | data: 8/09/08 | godz.: 21:47)
    byleby ceny nie zaostrzaly sie jak to jest w zwyczaju...bo modne...bo schodzi

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.