Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 11 września 2008 
    

Akcelerator cząstek i trojany


Autor: Redakcja | 11:04
(2)
Kaspersky Lab informuje o pojawianiu się nowych szkodliwych programów wykorzystujących popularność ostatnich wydarzeń związanych z uruchomieniem Wielkiego Zderzacza Hadronów znajdującego się w ośrodku CERN w pobliżu Genewy. To nic nowego, że autorzy szkodliwego oprogramowania wykorzystują duże wydarzenia medialne do promowania swoich "dzieł" - metody socjotechniki pomagają im w nakłanianiu użytkowników do pobrania i zainstalowania na swoich komputerach szkodliwych programów. Cyberprzestępcy chętnie wykorzystują zainteresowanie wywołane medialnymi tematami, takimi jak 11 września w Stanach Zjednoczonych, huragan Katrina czy też wybory prezydenckie.

Teraz przyszła kolej na Wielki Zderzacz Hadronów, największy na świecie akcelerator cząstek. Wszystko wskazuje na to, że ta największa maszyna na świecie także pomoże twórcom szkodliwego oprogramowania. Śledząc najnowsze wydarzenia związane z Wielkim Zderzaczem Hadronów jeden z analityków z Kaspersky Lab natknął się na dziwnie wyglądający komentarz pozostawiony przez jednego z "czytelników" o nicku "Edwawils1976":

This thing rocks!
By the way, you can watch "Large Hadron Collider" start video report at http://***sed.com/clip/?id=Large_Hadron_Collider
Pretty interesting, isn't it?"

Tłumaczenie:
Ta maszyna rządzi!
Przy okazji, możesz obejrzeć raport wideo z uruchamiania "Wielkiego Zderzacza Hadronów" pod adresem http://***sed.com/clip/?id=Large_Hadron_Collider
Całkiem interesujące, prawda?

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jeszcze (autor: Chrisu | data: 11/09/08 | godz.: 12:17)
    ktoś bedzie chcial w to wejsc ;)

  2. ... (autor: ReMoS | data: 11/09/08 | godz.: 15:31)
    No ja chciałem, a tutaj cenzura :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.