Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 września 2008 
    

Płyta główna ECS z nForce 730i


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 18:25
(4)
Firma ECS jeszcze w tym miesiącu rozpocznie sprzedaż nowej płyty głównej dla procesorów firmy Intel z podstawką Socket 775. Model GF9300T-A Black Series wyposażony jest w chipset Nvidia nForce 730i ze zintegrowanym układem graficznym GeForce 9300 oferującym sprzętową akcelerację odtwarzania materiałów w rozdzielczości Full HD oraz obsługą bibliotek DirectX 10. Na laminacie znajduje się także slot PCI-Express 2.0 x16 na zewnętrzną kartę graficzną, która dzięki technologii Hybrid SLI może pracować w trybie SLI wraz ze zintegrowanym z chipsetem układem graficznym. Karty rozszerzeń można podłączyć używając dostępne na płycie 2 sloty PCI-Exprees x1 oraz trzy tradycyjne PCI.

Urządzenie posiada także sześć portów SATA 3.0 Gbps, cztery banki na pamięci DDR2, kartę Gigabit Ethernet oraz wyjścia D-Sub i HDMI.
Za zasilanie procesora odpowiada 3-fazowa sekcja w której zastosowano wytrzymałe kondensatory polimerowe typu Solid-State, zamiast tradycyjnych elektrolitycznych.

Niestety cena nie została sprecyzowana przez producenta. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ECS (autor: doxent | data: 11/09/08 | godz.: 23:07)
  To raczej low-end. Czasami warto zapłacić 20-30 zł więcej za podobną płytę od bardziej markowych producentów i mieć święty spokój. Od czasu K7S5A przestałem w ogóle używać cokolwiek od ECS. Wcześniej miałem też mase innych problemów z ich płytami. Ale wtedy za produkt bardziej markowy trzeba było dopłacić conajmniej 150-250 zł . Teraz zawracanie sobie głowy ogórkową płytą jest bezcelowe. Dla 20 zł różnicy ?

 2. K7S5A (autor: Mieciu76 | data: 12/09/08 | godz.: 10:41)
  To były czasy- serwisy miały co robić . . .
  Ale czasy się już trochę zmieniły i nawet ASRock trzyma się całkie dobrze, może też dlatego, że tylko oni robią wynalazki mniej lub bardziej udane- jak np. płyta s.478 i PCI-E i takie tam inne.

  Teraz już wszystkie trzymają się całkiem nieźle. Np. ostatnio znów Gigabyte mam płytkę i znów jedną rzecz spaprali w BIOSie. A niby GGB to taki dobry sprzęt . . . ehhhh

  Zauważ też, że kurczą się producenci płyt, więc trzeba szanować tych co jeszcze są. Już przeca znika ABIT, co prawda wszedł jakiś czas temu Foxxcon ale nie wróżę im kariery . . .


 3. ... (autor: trepcia | data: 12/09/08 | godz.: 10:50)
  Foxxcon na rynku płyt głównych jest od kilkunastu lat już. Wcześniej produkowali płyty dla kilku producentów oraz poszczególne elementy płyt głównych (zobacz sobie, co pisze Ci na tylnim panelu złącz). Foxxcon ma duże doświadczenie i bardzo duże zaplecze finansowe. Jakoś o ich przyszłośc jestem spokojny.

 4. ... (autor: trepcia | data: 12/09/08 | godz.: 10:54)
  Foxconn (bo tak to się pisze, wcześnie błąd zrobiłem) produkuje płyty główne dla intela, przypomniało mi się ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.