Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 16 września 2008 
    

Sapphire Radeon HD 4870 Toxic


Autor: Zbyszek | źródło: TechConncet | 12:35
(3)
Firma Sapphire zaprezentowała kartę graficzną Radeon HD 4870 w wersji Toxic wyróżniającej się zmienionym systemem chłodzenia oraz fabrycznie zwiększonymi zegarami taktującymi. Akcelerator taktowany jest zegarami 780MHz dla układu graficznego oraz 4000MHz (efektywnie) dla 512MB pamięci GDDR5. Przy pracach nad kartą główny nacisk położony został na głośność oraz temperaturę pracy urządzenia, które mają być bardzo niskie dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia z dużym wolnoobrotowym wentylatorem. Wysoka wydajność odprowadzania ciepła osiągana jest dzięki specjalnej konstrukcji podstawy radiatora.

Rozwiązanie o nazwie Vapor-X działa podobnie do ciepłowodów Heat-Pipe, z tą jednak różnicą, że ciecz służąca do transportu ciepła nie jest zamknięta w rurkach, lecz wypełnia szczelną płaską komorę o grubości 3mm, która stanowi podstawę całego radiatora. Dzięki temu powierzchnia łącząca finy radiatora z komorą wymieniającą ciepło jest bardzo duża.


Dodatkowo firma Sapphire zastosowała trzy klasyczne ciepłowody Heat-Pipe, które odbierają ciepło bezpośrednio z nad układu graficznego i przenoszą je w górną część finów radiatora, co jeszcze poprawia wydajność całej konstrukcji.

Karta trafi do sklepów najprawdopodobniej pod koniec obecnego miesiąca. Sugerowana cena detaliczna nie została jeszcze określona przez producenta. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zbyszek (autor: Kosiarz | data: 16/09/08 | godz.: 13:43)
  "z tą jednak różnią" - chodzilo o roznice ?:P

  A tak btw to wie/przypuszcza ktos moze w jakim stopniu to wyrzuca ciepelko na zewnatrz a w jakim grzeje bude?


 2. obieg + hałas (autor: MBR[PL] | data: 16/09/08 | godz.: 16:07)
  Pewnie pół na pół, jak to w konstrukcjach półotwartych, a ta na taką wygląda. Dodatkowo jak dla mnie sporą wadą tych półotwartych dwuslotowców (takiego mam teraz GF9600GT od Gainwarda), jest to że nawet przy niewielkim hałasie jest on wyraźnie słyszalny przez to że wentylator jest prawie na zewnątrz obudowy (tak jak tu w środku karty a nie przy wewnętrznym końcu) - blisko kratki drugiego slotu i przez to nie jest tłumiony przez obudowę.

 3. MBR[PL] (autor: Kosiarz | data: 16/09/08 | godz.: 22:35)
  A probowales mu wiatrak w 2D zwolnic, no chyba ze Ci przeszkadza podczas grania. Tak przy okazji, na ile Ci sie wkreca ten 2 slotowy? Ja tez mam 9600GT ale na jednoslotowym chlodzeniu i dobilem do 750/2000.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.