Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 1 września 2008 
    

SanDisk CompactFlash


Autor: Redakcja | 23:00
(34)
Firma SanDisk poinformowała dziś, że wprowadza do sprzedaży ulepszoną rodzinę kart pamięci SanDisk Extreme IV CompactFlash. Szybkość całej serii wysokowydajnych kart SanDisk Extreme IV zwiększono o 12,5% - do 45 megabajtów na sekundę (zapis i odczyt), a nowa karta 16-gigabajtowa jest dwukrotnie bardziej pojemna od poprzednich modeli. Karty pamięci z tej serii są w pełni zgodne ze wszystkimi aparatami CompactFlash, w tym najnowszymi modelami obsługującymi UDMA. Karta pamięci 16GB SanDisk Extreme IV CompactFlash jest już dostępna, a w Stanach Zjednoczonych jej sugerowana cena detaliczna wynosi 400 dolarów (wersja 8GB – 240USD, 4GB - 120USD).

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zbyszku, czy kiedyś dotrze do Ciebie, że "posiadanie" jest właściwe wyłącznie (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 16:16)
  ludziom? Karta dźwiękowa ma coś, w coś jest wyposażona. Posiadać może człowiek, np. człowiek może posiadać kartę dźwiękową. I to też tylko w przypadku, gdy jest ona wykonana ze złota lub diamentów, gdyż posiadanie dotyczy przedmiotów o dużej wartości.

  Zapoznaj się, proszę, z treścią newsa zredagowaną przeze mnie i wyciągnij wnioski z różnic:

  --------
  Od dziś w sprzedaży dostępne są dwie nowe karty muzyczne Creative z serii Titanium, przeznaczone dla komputerów stacjonarnych. Wyposażone w interfejs PCI-Express x1 karty X-Fi Titanium i X-Fi Titanium Professional obsługują wielokanałowy dźwięk w standardzie 7.1. Częstotliwość próbkowania i rozdzielczość w przypadku obu kart to odpowiednio 192 Khz i 24 bity a odstęp sygnału od szumu wynosi 109 dB. Droższa X-Fi Titanium Professional ma 64MB pamięci X-RAM i wyróżnia się osłoną EMI zapobiegającą zakłóceniom.

  Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio 100 i 153 USD.
  -----


 2. tylko patrzec jak (autor: browar | data: 19/09/08 | godz.: 16:40)
  znajda sie krytycy wywyzszajacy karty asusa pod niebiosa a ja i tak wole creaturke

 3. @bwana (autor: Kosiarz | data: 19/09/08 | godz.: 17:49)
  rozumiem zeby sie o jakies literowki czasem upomniec ale z tym to chyba troche poleciales:P widzisz ze chlop robi co moze a sam trzaska wiekszosc newsow ostatnio na TPC

 4. Ej no (autor: Zalew | data: 19/09/08 | godz.: 17:53)
  to jest w końcu serwis IT czy językowy?

 5. A jednak (autor: Blazakov | data: 19/09/08 | godz.: 18:56)
  Creative potrafi zrobić kartę i nie wstydzić się ich parametrów. Pierwsza ciekawa chociażby z faktu posadania SPDiF i PCIe.

  W Titanium przegieli z tą zasłoną, ona ma dobrze wyglądać a nie chronić przed interferencjami. :) To nie ta klasa. Poza tym w tej cenie można już mieć Prodigy - zakup po prostu nieopłacalny.


 6. @Kosiarz, Zalew (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 19:00)
  Kosiarzu, to nie jest pierwszy news Zbyszka pod którym udzieliłem Mu wskazówki dotyczącej słowa "posiadać" (innych również). Nie podważam nakładów pracy Zbyszka; być może problem jest natury organizacyjnej w TPC. Jeżeli proces produkcji newsów polega na tym, że rozdziela się tematy, autorzy piszą teksty i po prostu "puszczają na główną", to nie dziwi mnie to, że w tekstach znajdują się rozmaite błędy. W żadnym razie nie jest to właściwie skonstruowany proces publikacji.

  @Zalew - czy uważasz, że tylko teksty językoznawcze muszą być poprawne? Moim zdaniem coś, co nazywa się artykułem czy też newsem i jest pod taką nazwą publikowane, powinno spełniać minimum "drukowalności".


 7. bwana (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:11)
  Nie pamiętam, żebyś kiedykolwiek wcześniej pisał o tym słowie "posiadać", inne wskazówki były chyba raz, lub dwa razy

  Ja oglądając np. magazyn motoryzacyjny w TV słyszę "Samochód posiada silnik o pojemności ... i mocy ..." , "samochód posiada system ABS"

  Z koleii w magazynie motoryzacyjnym pisze, że ten "silnik posiada bezpośredni wtrysk paliwa"

  Sprzedawca w sklepie mówi mi, że "telewizor posiada ekran o przekątnej... ", a profesorowie i doktorowie na uczelniach mawiają, że "index posiada 72 strony"...

  Może im też zwróć uwagę na to słowo, napisz do wszystkich którzy go w tym sensie używają opisując rzeczy materialne i przedmioty martwe - załóż stowarzyszenie, stronę internetową promującą akcję przeciw temu słowu, zrób protest z transparentami przed siedzibą Ministerstwa Edukacji, Kultury, Komisją Edukacji Narodowej, czy jeszcze czegoś innego.

  Przed chwilą doczepiłeś się NimnuL'a o literówkę...

  Mój news poza słowem "posiadać" nie różni się bardzo od Twojego - Twój jest za to uproszczony do tego stopnia, że czytelnicy mogliby czepiając się szczegółów zarzucić nieścisłości (cena - nie wiadomo która której karty, i EMI - stwierdzenie że osłona zapobiega zakłóceniom mogłoby zostać rozebrane na czynniki pierwsze i poddane analizie wnikliwych - bo przecież osłona zapobiega interferencjom z zakłóceniami a nie zakłóceniami).

  Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że jest tak źle i to tylko u nas - kiedyś na innym serwisie redaktor Tomaszkiewicz napisał newsa, w którym było sporo błędów, w tym 3 literówki w tytule newsa!

  Skoro jesteś bardzo ciekawy, to u nas newsy nim trafią na główną lądują w poczekalni, gdzie muszą zostać przez kogoś przeczytane i zatwierdzone przed publikacją.


 8. cd... (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:24)
  Co ciekawe, tak jak Ty przyczepiłeś się słowa "posiada", tak ja równie dobrze mogę się przyczepić słowa "ma" w Twoim newsie.

  ma/posiada (bezokolicznik: mieć/posiadać) są używane wymiennie i znaczą dokładnie to samo.

  Zatem twierdząc po Twojemu, nie można powiedzieć że karta "ma 64MB pamięci X-RAM" - bo mieć mogą tylko człowiek, a karta nie może mieć, tylko musi zostać wyposażona (przez człowieka).


 9. poprawka (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:25)
  mieć może tylko człowiek, a karta nie może mieć, tylko musi zostać wyposażona (przez człowieka)

 10. @Zbyszek (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:26)
  Ty nie pamiętasz, ale ja tak:-)

  Nie podpieraj się w argumentacji tym, że inni też tego rodzaju błędy popełniają. To, że robią to inni nie jest usprawiedliwieniem dla Ciebie. To, że wśród owych innych są, jak twierdzisz, profesorowie, nie przesądza sprawy. Błąd pozostaje błędem.

  Fragment dotyczący transparentów mogłeś sobie podarować choćby z tego względu, że reprezentujesz tutaj TPC a Twoja wypowiedź i nastawienie noszą ślady braku dojrzałości.

  Doczepiłem, czy zwróciłem uwagę, zwał jak zwał - no i co?

  Co do niejasności odnośnie ceny - przeczytaj w mojej wersji zdanie dotyczące cen a potem zdanie wcześniejsze.

  Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że twierdzę że "jest tak źle i to tylko u Was".

  Nie jestem ciekaw tego, jaki jest w TPC proces przygotowywania tekstu do publikacji. Najwyraźniej nie jest on doskonały, np. dlatego, że "zatwierdzenie przed publikacją" traktowane jest jak zło konieczne i artykuły są zatwierdzane bez zwrotów.

  Nawiasem mówiąc, zdolność do przyjęcia konstruktywnej krytyki, Zbyszku, pomaga.


 11. @Zbyszek, do "cd..." (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:28)
  Słowa "ma" i "posiada" nie są wymienne. Słowo "posiada" można zastąpić słowem "ma", a słowo "ma" słowem "posiada" nie zawsze.

  Istotnie, w tym co ja napisałem, jest zbyt wiele razy słowo "ma".


 12. tak (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:30)
  Krytyka jest przeze mnie jak najbardziej przyjmowana, jeżeli nosi mniej śladów ataku, niż "konstruktywności"

  Poza tym uważam, że sam nie stosujesz tego czego chciałbyś wymagać od innych (słowo "ma") - co świadczy o tym, że już do prawdy nie miałeś się czego przyczepić


 13. Zbyszku, najwyraźniej każdą krytykę bierzesz za atak (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:32)
  Natomiast czego wg Ciebie nie stosuję, a stosowania wymagam od Ciebie - to pozostaje dla mnie tajemnicą.

 14. cd... (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:35)
  może ja faktycznie też za często używam słowa "posiada", jednak chcę w ten sposób uniknąć ciężkości językowej powodowanej przez ciągłe używanie stwierdzenia "wyposażona" "wyposażono" etc.

  Postaram się zmniejszyć częstotliwość tego zwrotu, a na przyszłość proszę o krytykę - jeżeli faktycznie będzie ona zasadna, a nie dotyczyła wielce dyskusyjnej drobnostki, która w dodatku jest też elementem języka potocznego - więc użycie jej raczej nie jest błędem.


 15. fundamentalnie rzecz biorąc (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:37)
  krytyka dotyczy czegoś ważnego, natomiast gdy chodzi o dyskusyjne drobnostki, to już przeważnie mówi się o "czepianiu"

 16. Lepiej, lepiej, szczególnie na początku (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:43)
  Jesteś otwarty na krytykę, lecz tylko w wybranych przypadkach, taka koncesjonowana krytyka, tak?;-)

  Istotą sprawy nie jest to, by było po równo "ma" i "posiada", tylko żeby "posiada" nie było używane tam, gdzie być używane nie powinno. Są wyjątki, dla podkreślenia ironii można napisać np. "dumny posiadacz pięciozłotówki" żeby zderzyć małość "pięciozłotówki" ze słowem "posiadać". Ale to szczególny zabieg stylistyczny i szczególna sytuacja.

  Zbyszku, uwierz, co dla Ciebie jest drobnostką, mnie (i pewnie nie tylko) wali po oczach jak blask spawarki po atropinie. Serio.

  Tak czy inaczej kaliber sprawy jest znacznie mniejszy niż wytoczone działa, pax! pax!:-)


 17. Rozumiem (autor: Zbyszek.J | data: 19/09/08 | godz.: 20:44)
  że nie uważasz za słuszne używanie wstawek z języka potocznego w oficjalnych publikacjach. Ok, tylko, że dziwnym trafem jest to powszechne, więc jeżeli na prawdę zamierzasz z tym walczyć, to nie musisz zaczynać tutaj, i zadać sobie pytanie ma to ma w ogóle sens.

  A w pierwszym poście trzeba było napisać delikatniej, ja rozumiem o co chodzi bez tak wielce "kulturalnej" łopatologii...


 18. o boże (autor: Zalew | data: 19/09/08 | godz.: 20:45)
  Przecież to nie wali bykami po oczach a jeśli czujesz się urażony takim tekstem załóż własny portal i sobie tam go redaguj do woli... jak dla mnie news jest ok, widywałem lepsze byki ale redakcja na TwojePC reagowała bardzo szybko :)

 19. no cóż, straciliśmy synchronizację, więc jeszcze drobiazg (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:45)
  http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=15202

  To tak fundamentalnie rzecz biorąc:-D


 20. Zalew, nie wali bykami, oczywiście, że nie (autor: bwana | data: 19/09/08 | godz.: 20:49)
  Nie oceniam newsa tylko piszę o jednym błędzie. I zwracam uwagę na stylistykę.

  Jeśli czujesz się urażony moim urażeniem, to załóż własny... No Bożęciu, co to za teksty:-)

  Jakby mi nie zależało, to faktycznie, olałbym sprawę, nie napinał się i poszedł na inny portal - ale jednak napiąłem się, napisałem dlaczego to jest błąd i jak go unikać, nie?


 21. taaa (autor: Takkyu | data: 19/09/08 | godz.: 21:42)
  "Nie jestem ciekaw tego, jaki jest w TPC proces przygotowywania tekstu do publikacji. Najwyraźniej nie jest on doskonały, np. dlatego, że "zatwierdzenie przed publikacją" traktowane jest jak zło konieczne i artykuły są zatwierdzane bez zwrotów."

  Wysłałem kiedyś kilka newsów do redakcji - dwa z nich zostały cofnięte. Zatwierdzenie przed publikacją nie jest złem koniecznym.


 22. oj Kuba nudzisz się chyba, (autor: Wedrowiec | data: 19/09/08 | godz.: 23:57)
  wódki byśmy się lepiej napili a nie jakieś tam smęty uskuteczniasz ;-)

 23. no własnie problem w tym że nie czuję się urażony (autor: Zalew | data: 20/09/08 | godz.: 01:22)
  jak napisałem, news mi odpowiada, do TPC nic nie mam, ale to Ty własnie chcesz ich ciągle poprawiać tworząc tutaj niepotrzebne dywagacje... przecież ludzie powinni tutaj skomentować zastosowanie tych nowych 'wyposażonych' kart dźwiękowych a nie rozwodzić się na temat poprawności językowej newsa.

  Jeśli już komuś zwróciłeś uwagę raz, po co więc kolejny?


 24. Karta muzyczna może posiadać.. (autor: andrzejeq | data: 20/09/08 | godz.: 01:52)
  Posiadanie to słowo, które wywodzi się prawa. Żeby posiadać, to trzeba mieć przedmiot i wolę zatrzymania przedmiotu. Karta muzyczna na pewno nie ma woli, ale ma przedmiot. Jeśli nie ma woli zatrzymania przedmiotu, to się zalicza do posiadacza wadliwego. Posiadacz wadliwy to też posiadacz.

 25. @22-24 (autor: bwana | data: 20/09/08 | godz.: 11:20)
  Wędrowcze, nie nudzę się, ale wódki faktycznie bym się napił;-)

  Zalew, nie znajdziesz potwierdzenia dla "ciągle" a z Twoją oceną ("niepotrzebne") się nie zgadzam:-) Zgadam się natomiast z tym, że dyskusja powinna dotyczyć kart a nie języka. Może ktoś się wypowie:-)

  Andrzejeq - słowo "posiadanie" nie wywodzi się z prawa, jest tylko przez prawo zdefiniowane (na potrzeby prawa zresztą). Znaczenie słowa "posiadanie" w prawodawstwie ma charakter wtórny (choć bezsprzecznie ścisły i istotny dla samego prawa), słowo to funkcjonowało przed spisaniem jakichkolwiek kodeksów (niekoniecznie w języku polskim) i miało zwyczajowe znaczenie. Jako termin prawny pojawiło się właśnie dlatego, że zaistniała potrzeba ścisłego określenia, czym posiadanie jest, a czym nie jest (i tak dalej). Mam nadzieję, że mamy jasność w tej kwestii. Wracając do "posiadacza wadliwego" i zastosowanej przez Ciebie analogii - czy karta muzyczna (przedmiot) może być wykonawcą czynności prawnej? Np takiej jak wejście w posiadanie?


 26. Zbyszek (autor: komisarz | data: 20/09/08 | godz.: 11:31)
  ale po co te wszystkie posty? Popelniles blad jezykowy ktos zwrocil ci uwage, popraw i tyle. Nie wiem gdzie jest problem.

 27. profesor Miodek... (autor: Ceki | data: 20/09/08 | godz.: 11:37)
  ...to jest serwis IT a nie upierdliwego znawcy językowego, najważniejsze że 99% ludzi wie o co chodzi :)

 28. @posiadać a Słownik Języka Polskiego (autor: DrLamok | data: 20/09/08 | godz.: 12:23)
  #
  posiadać
  1. «być właścicielem czegoś, zwykle mającego dużą wartość materialną»
  2. «mieć jakąś wiedzę, jakieś umiejętności, znajomość czegoś»
  3. «charakteryzować się czymś»
  4. «mieć jakieś możliwości, dysponować czymś»
  5. «mieć coś jako część składową lub być w coś wyposażonym»
  • posiadacz • posiadaczka

  ---
  tak więc interfejs pci express jest częścią składową karty.. karta go więc posiada.. ot co :) wszystko jest w porządalu...

  bwana pisze o znaczeniu numer jeden :)
  Zbyszek pisze o znaczeniu numer pięć :)


 29. o właśnie (autor: Zbyszek.J | data: 20/09/08 | godz.: 13:14)
  jak się wyspałem to sobie uświadomiłem, że przecież to jest dokładnie wytłumaczone w słowniku, ale już ktoś mnie uprzedził i wstawił tutaj.

  @ Komisarz - żadnego błędu nie ma, stąd te wszystkie posty.
  Jednak za ich treść chciałem wszystkich przeprosić. Wczoraj moje zdenerwowanie sięgało zenitu pod wpływem fatalnego zbiegu okoliczności kilku czynników, a tu jeszcze atak o coś czego nie ma. Gdyby to stało się dziś - ich teść byłaby inna. Przepraszam.


 30. Wszystko fajnie, ale (autor: pitero | data: 20/09/08 | godz.: 14:03)
  Biorąc pod uwagę poziom dyskusji niektórych wypowiadających się i brak właściwej refleksji, dziwię się bwanie, że podjął tę syzyfową pracę dłuższego kontynuowania tematu. Błąd błędem, ale impertynencja to osobna sprawa.

 31. Zbyszku (autor: Dabrow | data: 20/09/08 | godz.: 15:05)
  jeśli dla Ciebie w magazynie motoryzacyjnym PISZE, to jednak nie masz podstaw do publikacji - mimo wiedzy merytorycznej, której nie oceniam. Bwana ma 100% racji i tyle.

 32. tak (autor: Zbyszek.J | data: 20/09/08 | godz.: 17:45)
  bo ja nawet prywatnie muszę pisać i mówić jak prof. Miodek ?

 33. omg Topik (autor: Macom | data: 20/09/08 | godz.: 18:03)
  o karcie ale komentarze z ... pupy :D

  BTW: cała polska was czyta a wy tu taie smuty prywatne walicie :D


 34. litości... zmoderujcie sobie te komentarze do tego newsa (autor: AbrahaM | data: 23/09/08 | godz.: 12:42)
  bo to wstyd na pół internetu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.