Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 24 września 2008 
    

NVidia wspierana przez Creative Suite 4


Autor: DYD | 16:04
(7)
NVidia poinformowała dzisiaj, że w zapowiedzianym ostatnio pakiecie Adobe Creative Suite 4 wbudowana zostanie natywna obsługa procesorów graficznych NVidii. CS4 zawiera pewne funkcjie, które automatycznie wykrywają obecność procesorów graficznych Quadro lub GeForce i wykorzystuje ich możliwości przetwarzania równoległego do przyspieszania operacji graficznych. Photoshop CS4 wykorzysta Quadro lub GeForce do tworzenia interaktywnego, cyfrowego płótna. Procesory graficzne umożliwiają obrót, skalowanie i przesuwanie obrazu w czasie rzeczywistym, zaś zmiany następują natychmiast i są płynne. Photoshop używa także GPU do obróbki 2D i 3D oraz antyaliasingu wysokiej jakości.

Także zmiana rozmiaru pędzli i podgląd ich wyglądu, ruch 3D, mapowanie tonalne o szerokiej rozpiętości tonalnej i konwersja kolorów przyspieszane są przez GPU.

Adobe After Effects CS4 zawiera różne efekty wizualne akcelerowane przez procesory graficzne Quadro, ułatwiające dodawanie grafiki i efektów do filmów wideo, przyspieszające proces twórczy i szybkie przejście od pomysłu do finalnego produktu. Do efektów akcelerowanych przez układy NVIDIA należą m.in. głębia ostrości, dwustronne efekty rozmyć, szum turbulentny taki jak w płynącej wodzie lub powiewającej fladze oraz efekty komiksowe.

Adobe Premiere Pro CS4 może wykorzystać procesory graficzne Quadro do przyspieszania efektów filmowych o wysokiej jakości takich jak odkształcenia ruchu, koloru i obrazu. Rozwiązania graficzne wykorzystujące układy Quadro pozwalają na szybszą edycję wielu strumieni wideo i nakładek graficznych o wysokiej jakości oraz zapewniają wiele możliwości podglądu, między innymi za pośrednictwem wyjścia display port, komponentowego lub nieskompresowanego SDI 10 lub 12 bit.

„Procesor graficzny stanowiący centralny składnik pakietu Adobe Creative Suite 4 to milowy krok w rozwoju przemysłu komputerowego. Adobe jest liderem w tworzeniu rewolucyjnych narzędzi do tworzenia treści i nowy pakiet stanowi początek rewolucji w tej dziedzinie, związanej z wykorzystaniem GPU”, powiedział Dan Vivoli, starszy wiceprezes działu marketingu w firmie NVIDIA. „Jesteśmy zaszczyceni mogąc tak blisko współpracować z inżynierami Adobe przy podnoszeniu ich słynnego pakietu na nowy poziom”.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: jotek007 | data: 24/09/08 | godz.: 19:40)
  czy to nie bedzie zbyt obsceniczne jak powiem - zajebiscie, w koncu :):):)

 2. nie uwierze dopoki nie zobacze (autor: power | data: 24/09/08 | godz.: 22:16)
  juz nie raz czytalismy ten marketingowy belkot i co z tego wyniklo?
  gpu w programach typu photoshop jest uzywany w malym stopniu i czy mamy geforce 6 czy geforce 280 to nie widac duzej roznicy. bylbym mile zaskoczony gbyby okazalo sie ze jest inaczej. trzeba poczekac na testy.


 3. Czy mam z tego rozumiec (autor: Kosiarz | data: 24/09/08 | godz.: 22:56)
  ze Radeon ktory jest produktem konkurencji wogole nie bedzie wspierany? Czyzby im sie juz we lbach jeb@lo od tej konkurencji czy to tylko taki glupi zarcik ze strony adoba i NV...

 4. To teraz Nv będzie od zastosowań (autor: kubolx | data: 25/09/08 | godz.: 03:32)
  profeszional grafik, a ati gry i pewnie filmy.

 5. Radeon (autor: aegal | data: 25/09/08 | godz.: 08:45)
  No jasne, że nie będzie wspierany. Skoro AMD nie zrobiło nic sensownego i porównywalnego do CUDA to czemu się tu dziwić ? Może Adobe samo miało to zrobić?
  Nie mam nic do AMD czy Radeonów ale jak nie ma GPGPU od nich no to skąd by miało się to pojawić w CS4.


 6. aegal (autor: morgi | data: 25/09/08 | godz.: 16:38)
  Nie badz taki do przodu, ati mowi tak wspieraniu takich aplikacji, ale nie w zamknietym CUDAku, ale opensource'ie. CUDA to stek obietnic, a do prawdy od wielu miesiecy to brednie.

 7. @morgi (autor: AbrahaM | data: 17/10/08 | godz.: 08:25)
  nie pluj na CUDA, bo.. CUDA jest i zaczyna(?) być wykorzystywane, co widać m.in. po tym newsie, a opensoursowej alternatywy od ATI na razie po pierwsze nie ma, po drugie nawet jeśli sie pojawi, to.. będzie zmuszona konkurować o to by ją a nie CUDA od nV (już istniejącą) implementowali.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.