Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 3 października 2008 
    

Modyfikacje Half-Life 2 dostępne na Steam


Autor: Przemysław Rel | źródło: Shacknews | 00:17
(2)
Steam początkowo był dość kontrowersyjną aplikacją, głównie ze względu na konieczność aktywacji w sieci gier przeznaczonych dla pojedynczego gracza. Z czasem jednak został zaakceptowany przez użytkowników oraz twórców gier – dziś jednak nie tylko komercyjne produkcje będą mogły skorzystać z dobrodziejstw Steam (do których należą m.in. automatyczne pobieranie aktualizacji i integracja z funkcjami społecznościowymi), ale także darmowe, tworzone przez fanów, modyfikacje. Na początek wybranych zostało pięć – co ciekawe, wśród nich znajduje się polska produkcja D.I.P.R.I.P. Pozostałe to: Age of Chivalry, Insurgency, Sinergy i Zombie Panic: Source. Wszystkie mody będą dostępne później dzisiejszego dnia, a jedynym warunkiem umożliwiającym ich instalację ma być posiadanie dowolnego tytułu Valve korzystającego z silnika Source.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. mody (autor: Dhoine | data: 3/10/08 | godz.: 10:24)
    singleplayerowe do HL1 lykalem swego czasu w ilosciach hurtowych. Jezeli te beda darmowe i 'rozsylane' przes STEAMa to bardzo sie ciesze - szykuje sie niezle granie :)

  2. ... (autor: MBR[PL] | data: 4/10/08 | godz.: 02:40)
    Mając m.in. OrangeBox kupiony przez Steam mogę tylko powiedzieć, że fajnie, choć samego Steam nie cierpię. O ile jako platforma do kupienia gier online jest OK, to wymuszanie aktywacji i obecności klienta Steam dla produkcji Boxowych jk np: Lost Planet jest IMHO chore. Nie po to kupuje się BOX by być zmuszanym do klienta Steam. Mam na myśli m.in. utrudnienia w odsprzedaży takiego tytułu jak już się przejdzie i się znudzi (oficjalnie kont nie wolno sprzedawać, a tytułu na inne konto przenieść nie można w prosty sposób nie kłamiąc o kradzieży klucza itp). Ponadto strasznie wkurzają mnie jeszcze dwie rzeczy - ponad 2x dłuższe uruchamianie się takich gier - najpierw uruchamia się klient Stream, autoryzuje konto, sprawdza aktualizacje i dopiero potem sama gra. Jest to wkurząco powolne, a klient Steam uruchamia się przy 2+ GB pamięci dłużej niż sama gra :/
    Druga sprawa to chore przywiązanie silnika STEAM do Internet Explorera MS. Unikam tego g* jak mogę - używam tylko do windows update z konieczości i mam poblokowanego tego rozsadnika wirusów do wszystkiego innego (używam uzupełniając się nawzajem FF i Opery), a g*y klient Steam ignoruje domyślną przeglądarkę i odwołuje się do silnika IE - starego i dziurawego IE6, powodując że w większości tytułów kończy się to komunikatem o niemożliwości instalacji/nie powiązaniu aplikacji ze SteamInstall. Co ciekawe - po wpisaniu kodu z karty rejestracyjnej wszystkie gry dało się pobrać i zainstalować/ WTF, co za badziewie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.