Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 10 października 2008 
    

Podział AMD: Intel ma poważne wątpliwości


Autor: Zbyszek | źródło: eWeek/Reuters | 07:37
Konkurencyjny wobec AMD koncern Intel postanowił zabrać głos w sprawie reorganizacji swojego konkurenta. Rzecznik prasowy korporacji przypomniał oficjalnie, że Intel i AMD podpisały umowę dotyczącą wymiany licencji i jego firma ma poważne wątpliwości, czy AMD będzie w stanie dotrzymać warunków umowy licencyjnej. Przypomnijmy: w ramach ogłoszonej kilka dni temu transakcji z AMD wydzielone zostaną fabryki, na bazie których powstanie nowy koncern o nazwie Foundry Company bazujący na kapitale prywatnego inwestora. Wraz z fabrykami AMD przekaże kompani także całą kadrę wykształconych inżynierów oraz technologie niezbędne do kontynuowania produkcji układów.

Zdaniem rzecznika Intela umowa patentowa z AMD nie będzie obejmować Foundry Company, dlatego też jego firma zamierza zdecydowanie bronić swoich praw intelektualnych, jeżeli uzna to za zasadne.

Intel zwrócił się już do AMD z prośbą o podanie szczegółowych warunków umowy, jednocześnie ostrzegając firmę przed ewentualnym przekazaniem Foundry Company licencjonowanych technologii będących jego własnością.

W odpowiedzi koncern AMD nie zgodził się na publikację warunków transakcji, zapewniając stanowczo ustami swojego rzecznika, że Foundry Company nie otrzyma ani jednego patentu należącego do Intela, ponieważ do produkcji układów AMD wykorzystuje jedynie opracowane przez siebie rozwiązania, natomiast na podstawie umowy z Intelem licencjonowana jest tylko sama architektura x86 oraz lista rozkazów, z którą produkowane przez firmę układy muszą zachowywać zgodność.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.