Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 27 października 2008 
    

Sparkle GeForce GTX 260 Plus


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 16:55
(2)
Firma Sparkle rozpoczyna sprzedaż karty graficznej GeForce GTX 260 Plus. Akcelerator bazuje na układzie GT200 zawierającym 216 procesorów strumieniowych oraz 72 jednostki teksturujące zamiast odpowiednio: 192 i 64 we wcześniej sprzedawanych kartach, o czym informuje dopisek 'Plus' w nazwie. Niestety to wszystko, czym wyróżnia się nowa karta - system chłodzenia to referencyjna konstrukcja Nvidia. Również na standardowym poziomie pozostały zegary taktujące, które wynoszą 575/1140 MHz dla GPU oraz 2000MHz dla pamięci. Karta trafi do sklepów na początku listopada. Niestety, jej dokładna cena nie została podana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a to Sparkle (autor: Takkyu | data: 27/10/08 | godz.: 19:47)
    przez nV z grona partnerów wykluczone nie zostało?

  2. A to źle że konstrukcja referencyjna? (autor: MBR[PL] | data: 29/10/08 | godz.: 20:00)
    Bo nie rozumiem zarzutu? Po co psuć coś co jest dobre? Co by nie mówić o nVidii to w referencyjnych konstrukcjach GF8800GT-512/GF9800GTX/GTX260 właśnie układ chłodzący poza bardzo wysoko taktowanymi i silnymi w obliczeniach procesorami strumieniowymi jest m.in. mocną stroną nVidii - cichy, wydajny i nie podgrzewający temperatury wewnątrz. Kibicując aktualnie ATI po tym co nVidia zrobiła z obsługą wideo w sterownikach byłbym bardzo zadowolony gdyby ATI zamiast oszczędzać na referencyjnych suszarkach przeklejonych z R3850 wykonało taki system chłodzenia jak w powyższych kartach nV - przynajmniej inni producenci nie musieliby biedzić się w niereferencyjnych konstrukcjach jak zrobić wydajne i ciche chłodzenie nie robiące z wnętrza obudowy piekarnika (nie wiem dlaczego nawet jeśli konstrukcja jest wydajna z heatpipe to nie jest prawie zamknięta jak w tych kartach nV jakby producentom zabrakło wyobraźni że karta działać będzie nie na stole montażowym w laboratorium, tylko w zamkniętej obudowie typowego PC) - jednym to wychodzi OK, innym znacznie częściej tak sobie jak np: koszmarne Gigabyte zalmanopodobne czy pasywne R4850.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.