Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 27 października 2008 
    

Chipsety Nvidia dla Socket AM3


Autor: Zbyszek | źródło: Expreview | 18:43
Nvidia kończy prace nad nowymi chipsetami dla procesorów AMD z podstawką Socket AM3. Układy o nazwie kodowej MCP85 będą w istocie zmodyfikowaną wersją aktualnie oferowanych MCP78 (nForce 780a) i oprócz obsługi procesorów w wersji AM3 od poprzedników będą wyróżniać się także obsługą funkcji ACC oraz produkcją w niższym, 55nm procesie technologicznym. MCP85 podobnie do MCP78 otrzyma zintegrowany układ graficzny z obsługą bibliotek DirectX 10 oraz sprzętową akceleracją odtwarzania materiałów w rozdzielczości Full HD. Ponadto nowe chipsety dostępne będą w dwóch wersjach: MCP85-S i tańszej MCP85-V, różniących się częstotliwością pracy zintegrowanego układu graficznego oraz obsługą PureVideo HD lub PureVideo bez HD.

Płyty główne z MCP85 będą szeroko dostępne w sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Aktualnie do producentów trafiły już pierwsze sample nowych układów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.