Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 4 listopada 2008 
    

Mobilny Nehalem pod koniec 2009 roku


Autor: Zbyszek | źródło: NordicHardware | 16:59
(4)
Jak wynika z nowych informacji podanych przez firmę Intel, w drugiej połowie 2009 roku rozpocznie się masowa produkcja mobilnych procesorów korzystających z architektury Nehalem. Układy o nazwie kodowej Clarksfield wytwarzane będą w procesie technologicznym 45 nanometrów i podobnie do wersji przeznaczonych na rynek komputerów biurkowych będą udostępniać zintegrowany kontroler pamięci DDR3 oraz technologię Hyper-Threading. Procesory mają zawierać od dwóch do czterech rdzeni i zostaną sercem nowej mobilnej platformy Calpella, która trafi na rynek pod koniec przyszłego roku i zastąpi obecną o nazwie Montevina.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. mniam (autor: samsung | data: 4/11/08 | godz.: 20:52)
  juz czekam by wymienic mojego thinkpada t60...

 2. no nie wiem, nie wiem.. (autor: AbrahaM | data: 5/11/08 | godz.: 00:14)
  jak czytam różne recki, testy, to mam silne i chyba nie nieuzasadnione obawy że będzie wydajnie, ale też będzie ciepło (problem z odprowadzeniem ciepła w notkach) oraz krótko (aku).

 3. AbrahaM (autor: morgi | data: 5/11/08 | godz.: 13:55)
  Czyli nic nowego, a mimo to ludzie widza w przenosnym sprzecie przyszlosc, w ktorej Intel ma swoja glowna role od lat. Bezsilne amd z tragiczna pumą moze jedynie pokusic sie o destruktywna krytyke calej koncepcji laptopow.

 4. Morgi (autor: AbrahaM | data: 5/11/08 | godz.: 18:35)
  widzą przyszłość (a przynajmniej widzieli), gdyż mobilne pentium i mobilne odmiany C2D, a nawet PDC były "ok", rzekłbym że nawet bez konkurencji ze strony AMD, ale teraz, przy Nehalemie źle to widzę, powód? za powód niech posłużą dwa cytaty z testu(?) i z forum innego polskojęzycznego portalu:

  ''Same procesory Core i7 są znacznie gorętsze od poprzedników. Sam fakt, że Intel, do wersji 965 Extreme Edition, dodaje wentylator Thermalright Ultra o czymś świadczy. Chłodzenie to zaczyna jedank niedomagać już przy częstotliwościach rzędu 3,7GHz (napięcie 1,35), dlatego też byliśmy zmuszeni wspomóc je ekstremalnym wentylatorem 230V.''


  "No właśnie miałem o tym napisać. To totalna bzdura, Nehalemy to bardzo GORĄCE procesory jak na 4 rdzenie. Z tego samego testu, który cytujesz można się dowiedzieć, że pod obciążeniem na boxowym coolerze niepodkręcony core i965 uzyskuje nawet 89 stopni czy tylko 6 mniej od Tjunction tego procka, które wynosi 95 stopni (!). Ciekawe jakie odczytanoby temperatury gdyby testy robili latem a nie jesienią."

  Znając życie marketing sobie z tym poradzi, tylko klienci którzy to kupią, niekoniecznie będą po zakupie zadowoleni. A może nie? mamy recesję, więc klientela może dokładniej analizować potrzeby, parametry, osiągi..


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.