Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 grudnia 2008 
    

Zwolnienia w BenQ, kryzys finansowy dotyka coraz mocniej?


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 16:20
Wraz z końcem obecnego roku pracę w BenQ straci od 3 do 5% spośród wszystkich zatrudnionych. Zwolnienia obejmą praktycznie wszystkie oddziały firmy ulokowane w różnych częściach świata. Szefostwo koncernu nie podaje dokładnego powodu zwolnień, tłumacząc jedynie, że jest to normalny proces na drodze rozwoju firmy, pozwalający na poprawę efektywności finansowej. Według analityków wpływ na decyzję może mięć nieco niższa koniunktura na światowych rynkach, spowodowana wzrastającym kryzysem gospodarczym. Jak wiadomo BenQ zamierza znacząco powiększyć swoje udziały w rynku. Firma kilka miesięcy temu przyjęła za główny cel podwojenie sprzedaży oferowanych przez siebie urządzeń do roku 2010 i zawęziła wspołpracę z Texas Instruments.

Aktualnie BenQ pod względem wielkości sprzedaży plasuje się na czwartej pozycji w przypadku projektorów multimedialnych, oraz szóstej w przypadku monitorów LCD. Koncern zamierza poczynić duży postęp by już w 2010 roku stać się drugim co do wielkości dostawcą projektorów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.