Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 11 grudnia 2001 
    

VIA przedstawia nową platformę systemową VIA Eden


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:27
VIA w dniu dzisiejszym przedstawił platformę systemową VIA Eden - rozwiązanie umożliwiające tworzenie cichych, małych rozmiarów projektów. Łącząc wysoceenergooszczędny procesor ze zintegrowanym mostkiem północnym i mostkiem południowym platforma VIA Eden posiada najniższe zużycie energii, wysoką wydajność i jest najbardziej elastycznym rozwiązaniem klasy x86 oferowanym przez pojedynczego producenta. Dzięki wysokiej integracji i wyjątkowym właściwością termicznym, platforma VIA Eden zamierza zapoczątkować nową erę produktów komunikacyjnych, w tym urządzeń domowych typu entertainment, takich jak set-top-boxy, konsole do gier, osobiste magnetowidy, domowe serwery; oraz urządzeń komercyjnych takich jak terminale POS, routery, czy też tanie końcówki sieciowe (thin client). "Stworzenie platformy systemowej VIA Eden jest milowym krokiem we wprowadzaniu wizji Total Connectivity" powiedział Wenchi Chen, prezydent i CEO firmy VIA Technologies, Inc. "Po raz pierwszy przemysł otrzymał naprawdę otwartą, wszechstronną i multimedialną platformę x86, opartą na wiodącej technologii, która bardzo szybko rozwinie nowe produkty."

Platforma systemowa VIA Eden - cechy

Platformę VIA Eden cechuje niskie zużycie energii, wysocewydajne jądro procesora szóstej generacji połączone albo z VIA Apollo PLE133 albo z VIA ProSavageÔ PN133T North Bridge chipami, które charakteryzują się zintegrowaną grafiką AGP2X/4X, obsługą 3D/2D/video. Dodatkowo jest wysocezintegrowany mostek południowy VT8231 z obsługą sieci, Super I/O i dźwiękiem, jak również szerokie spektrum chipów umożliwiających efektywną kosztowo i wygodną integrację dodatkowych funkcji, takich jak: IEEE 1394, USB 2.0, TV-Out i Ethernet PHY.

Całkowite zużycie mocy przez platformę wynosi około 6 watów, dzięki niemu platforma VIA Eden jest najoszczędniejszą platformą x86 w przemyśle. Nowatorskie parametry termiczne czynią platformę doskonałą dla wszelkiego rodzaju projektów ergonomicznych, bezszumnych, małych rozmiarowo, czy też dla przenośnych rozwiązań kładących nacisk na niskie zużycie mocy i długą żywotność baterii.

Wyposażona w wydajne jądro procesora x86, 192KB cachu pierwszego i drugiego poziomu, instrukcje multimedialne MMXÔ i 3DNow!Ô, platforma Eden ESP dostarcza wysoką wydajność w aplikacjach i zastosowaniach internetowych, w pełni kompatybilna z systemami operacyjnymi firmy Microsoft? (w tym z Microsoft? Windows? XP, Windows 9x, Embedded Windows, i Windows CE) , jak również z wiodącymi wersjami Linux. Wydajność platformy VIA Eden w multimediach rozszerzona jest przez zintegrowaną grafikę APG2X/4X z pełną obsługą 3D/2D/video.

Dzięki wysokiemu stopniowi integracji oraz różnorodności konfiguracji VIA Eden nie tylko oferuje unikalną elastyczność w projektowaniu platform x86, ale również przyśpiesza czas dotarcia do rynku, minimalizuje koszty rozwoju i produkcji poprzez redukcję poszczególnych komponentów. Dla platformy VIA Eden oferowany jest czteroletni cykl życia produktu, platforma wspierana jest poprzez ogólnoświatowe działania VIA.

Platforma systemowa VIA Eden - dostępność

Platforma VIA Eden, modele VE1400, VE1500, VE2400 oraz VE2500 są już dostępne w masowej produkcji, informacje o cenie na życzenie. Modele VE1600 i VIA Eden ESP VE2600 będą dostępne w pierwszym kwartale 2002.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.